Automatic translations: EnglishFrenchGermanPolishRussian
/ Zadzwoń teraz! tel.: 509 191 217 / e-mail:

Przeprowadzki Warszawa

5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę

Przeprowadzka oznacza dużą zmianę w Twoim życiu. Nowe mieszkanie, nowe otoczenie, nowa przestrzeń rozpoczynają kolejny, ważny etap. Aby już na samym początku się nie zniechęcić, zadbaj o odpowiednią organizację skomplikowanego procesu, jakim jest przeprowadzka. W niniejszym artykule pokazujemy, jak to zrobić.

1. Sporządź plan działania

Zanim zabierzesz się za pracę, dokładnie przemyśl kolejne etapy przeprowadzki. Zastanów się, w jakiej kolejności pakować swoje rzeczy, daj sobie czas na sprzątanie po całej operacji i pamiętaj, żeby nie robić niczego na ostatnią chwilę. Przemyśl, które dni tygodnia są najodpowiedniejsze do przeprowadzania się, a także nie zapomnij poprosić rodziny, znajomych czy opiekunki, żeby zajęli się dziećmi, podczas gdy Ty będziesz przenosić swoje przedmioty z jednego mieszkania do drugiego.

2. Organizacja kartonów, folii i worków

Kartony – bez nich nie obejdzie się żadna przeprowadzka. Pakujesz w nie wszelkiego rodzaju przedmioty, począwszy od tych o najmniejszych rozmiarach, jak zabawki i talerze, skończywszy na rzeczach o większych gabarytach, np. sprzęcie kuchennym czy ubraniach. Powstaje jednak pytanie: skąd wziąć kartony? To nietrudne – możesz pójść do pobliskiego sklepu, gdzie być może uda się uzyskać je za darmo. Jeśli natomiast zależy Ci na trwalszych i funkcjonalniejszych kartonach, po prostu je kup, choćby w Internecie. Koszt jednego egzemplarza waha się w granicach 5-10 zł. Kupić będzie trzeba również folie i worki – najlepiej próżniowe, bo pozwalają na oszczędność przestrzeni.

3. Wyrzuć śmieci

To dość oczywiste, ale ciągle jeszcze wiele osób przeprowadza się ze wszystkim, co znajduje się w starym mieszkaniu. Błąd! W trakcie przeprowadzki wyrzuć na śmietnik wszystkie nieprzydatne lub nieużywane przedmioty, które tylko zagracają przestrzeń. Swoją drogą, przeprowadzka to bardzo skuteczny sposób na oddzielnie domowego ziarna od plew.

4. Etykietuj

Wyobraź sobie, że wprowadzasz się do nowego mieszkania, zaczynasz rozpakowywać kartony i worki, ale… nie masz pojęcia, co i gdzie się znajduje i musisz szukać „na czuja”. Aby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji i nie marnować czasu na poszukiwanie ważnych lub mniej ważnych przedmiotów, etykietuj i podpisuj wszystkie kartony oraz worki. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, co i gdzie zostało włożone.

5. Ciężkie rzeczy osobno

Częstym błędem popełnianym w trakcie przeprowadzki jest pakowanie ciężkich przedmiotów w jeden karton lub worek. W efekcie znoszenie i wnoszenie ich po schodach staje się prawdziwą męką. Tymczasem w łatwy sposób możesz tego uniknąć, pakujące dużo ważące rzeczy razem z lekkimi – np. książki z zabawkami. Oczywiście ciężkie przedmioty powinny znajdować się na samym dnie, a lżejsze na wierzchu, żeby noszenie było jak najłatwiejsze.

Zadzwoń: (+48) 509 191 217, przeprowadzki warszawa tanio, firma przeprowadzkowa warszawa, cennik, przeprowadzki mieszkań, domów, biur i firm, transport pianin i fortepianów / Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Przeprowadzki Warszawa Tanio Cennik - Stworzone z przez Paweł Białach