Automatic translations: EnglishFrenchGermanPolishRussian
/ Zadzwoń teraz! tel.: 509 191 217 / e-mail:

Przeprowadzki Warszawa

Przeprowadzki dla seniorów

Przeprowadzka osób starszych – gdzie przeprowadzają się seniorzy?

Mówi się, że starych drzew się nie przesadza, podobno to samo przysłowie tyczy się do przeprowadzki seniorów. Starsze osoby zamieszkują u swoich bliskich, zamieniają się z nimi mieszkaniami na mniejsze, przeprowadzają się bliżej swoich rodzin, rodziny przeprowadzają się bliżej nich, bądź przeprowadzają się do domów opieki.

Co powinien wziąć ze sobą senior na przeprowadzkę?

Gdy wszystko jest w gronie rodzinnym osobie starszej łatwiej jest nawiązać w nowym miejscu nowe kontakty. Gorzej jest gdy osoba przeprowadza się do nowego miejsca ,gdzie nie ma żadnych znajomych. Warto wtedy wcześniej zobaczyć lokal, oraz poznać sąsiadów i pobliskie okolice. Ważne jest, aby senior przeprowadzając się do nowego miejsca wziął ze sobą swoje ulubione rzeczy, np.: książkę, płytę, pamiątki, meble. Tego rodzaju przedmioty sprawią, że senior szybciej przyzwyczai się do nowego lokum.

Dlaczego przeprowadzają się seniorzy?

Często przeprowadzka jest bliżej miejsca zamieszkania rodziny, czasem wręcz po sądziedzku, wtedy łatwiej jest wszystkim w codziennych obowiązkach. Rodzina może poświęcić seniorowi więcej czasu niż dotychczas. Komfort psychiczny osoby starszej poprawia również przekonanie, że dzieci i wnuki będą ją odwiedzać często i regularnie. Aktywny udział rodziny jest bardzo ważnym elementem. - Mocne więzi rodzinne mają ogromne znaczenie dla samopoczucia seniora. To jeden z kluczowych czynników obniżających poziom stresu.

Jakie pomóc seniorowi w przeprowadzce?

Planując przeprowadzkę należy pamiętać aby informować seniora o wszystkich decyzjach i krokach, nawet jeśli nie mamy pewności, że nas w pełni rozumie. Bardzo istotne by w trakcie przeprowadzki najważniejsze rzeczy typu leki, dokumenty wyniki badań medycznych kosmetyki, bielizna były spakowane w podręczny bagaż. W razie potrzeby unikniemy nerwowych poszukiwań.

Jakie mogą pojawić się problemy podczas przeprowdzki?

Przeprowadzka osoby starszej często wiąże się z tym że jest dużo rzeczy do zabrania. Jednak nie wszystko można zabrać na nową lokalizację, ponieważ metraż nowego lokum jest mniejszy.. Przychodzi czas dla seniora na rozstanie się z pewnymi rzeczami. Wielokroć zdarza się że osoby starsze nie chcą się rozstać ze swoimi rzeczami. Trzeba porozmawiać z seniorem przed przeprowadzką o wszystkich decyzjach i krokach, oraz przekonać go, żeby wziął ze sobą swoje najbardziej ulubione i niezbędne rzeczy np.: książkę, płytę, pamiątki, meble, kosmetyki.

Firma przeprowadzkowa powinna mieć wykwalifikowany personel, który działa z zaangażowaniem i wyrozumieniem. Wygodnym rozwiązaniem jest seniorowi zapewnienie zajęć w trakcie przeprwowadzki, wycieczki do rodziny, wyjście na spacer. Wtedy omija go wszelki stres związany z usługą przeprowadzki. Jeżeli senior z chęcią podchodzi do przeprowadzki warto wtedy dać mu lekkie zajęcie, w którym będzie czuł się potrzebny w trakcie przeprowadzki. Postępowanie uzależnione jest indywidualnie od przypadku starszej osoby.

Co jeszcze warto pamiętać?

Warto pamiętać, aby lodówka była powoli opróżniana, tak aby na dzień przeprowadzki było jak najmniej rzeczy w lodówce i zamrażalniku.

Dowiedz się więcej lub zadzwoń (+48) 509 191 217

Potrzebujesz szybkiej wyceny? Wypełnij formularz:

W przypadku zainteresowania przeprowadzką wypełnił poniższy formularz, a zgłosimy się do Ciebie w bardzo krótkim czasie. Postaraj się określij w nim możliwie jak najwięcej szczegółów dotyczących przeprowadzki, takich jak typ przeprowadzki, rodzaj przedmiotów, ilość mebli itp. Oczekujemy na Wiadomość od Ciebie lub Twojej firmy!

Jaki jest planowany termin przeprowadzki?

Twój telefon:

Twój e-mail:

Skąd dokąd?

Przeprowadzka mieszkania, domu, biura, firmy, montaż mebli, przenoszenie gabarytu, opróżnianie lokalu?

Jaka jest powierzchnia lokalu?

Ile jest pomieszczeń w lokalu, jakie? (np 2 x pokój, łazienka, kuchnia, garaż itp)

Z którego piętra na które?

Czy są windy?

Czy jest bezpośredni podjazd pod klatkę?

Ile osób przeprowadza się?

Czy zabieramy wszystkie rzeczy z lokalu czy tylko wybrane? Wymień jakie rzeczy mamy zabrać i ile jest sztuk (np 2 x komoda dwudrzwiowa, 1 komoda trzydrzwiowa,1 x szafa dwudrzwiowa, 3 stoły, pralka, biurko)?

Czy rzeczy osobiste (ubrania, książki, szkło) będą już spakowane, czy ma zająć się tym nasza firma?

Informacje dodatkowe:

Zadzwoń: (+48) 509 191 217, przeprowadzki warszawa tanio, firma przeprowadzkowa warszawa, cennik, przeprowadzki mieszkań, domów, biur i firm, transport pianin i fortepianów / Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Przeprowadzki Warszawa Tanio Cennik - Stworzone z przez Paweł Białach