8 sprytnych porad dotyczących przeprowadzki

Stresujesz się przeprowadzką, to oczywiste. Przed Tobą wiele wyzwań i nowy etap życia! Pozwól, że zdradzimy Ci 8 sprawdzonych rozwiązań na sprawną, przyjemną i odpowiedzialną przeprowadzkę.

1. Przygotuj kartony

Kartony są mile widziane przy każdej przeprowadzce, niezależnie od jej skali. Są lekkie, łatwo dostępne i pojemne, dlatego zawczasu zacznij je gromadzić. Do transportu idealnie polecane są opakowania od sprzętu RTV i kartony na alkohol (zapytaj w pobliskim sklepie, może będziesz mógł je zabrać). Nieźle sprawdzają się również bardzo tanie torby i kartony z IKEA. W ostateczności specjalne kartony dokupisz w pierwszym lepszym dyskoncie budowlanym.

2. Planuj, zanim zaczniesz

Trzymanie się wcześniej ustalonego planu gwarantuje o wiele mniej stresującą przeprowadzkę. Zanim do niej dojdzie, usiądź nad kartką, przemyśl wszystkie okoliczności, rozplanuj kolejność przewożenia poszczególnych mebli i przedmiotów. Rozpisanie pomysłów sprawdza się w momentach szczytowego chaosu i przy pospiesznym rozpakowywaniu.

3. Odessij zbędne powietrze

Jednym słowem – zainwestuj w worki próżniowe, które znakomicie sprawdzają się nie tylko podczas zagranicznych podróży, ale również w trakcie przeprowadzek. Kupisz je w sklepach lub przez Internet, są coraz tańsze i popularniejsze. Wystarczy, że spakujesz wszystkie potrzebne części garderoby i podłączysz odkurzacz. Zaoszczędzisz naprawdę sporo miejsca!

4. Segreguj, ile się da

Nowe mieszkanie – nowe wyzwania. Nie zaczynaj kolejnego etapu swojego życia ze zbędnym balastem. Przeprowadzka stanowi idealny moment na pozbycie się wszystkiego, co dotąd zalegało na półkach, w kartonach, w piwnicy, na dnie komody. Ubrania czy nieużywane przedmioty możesz oddać komuś, kto je lepiej wykorzysta – albo po prostu sprzedać lub wyrzucić. Nie warto przenosić się z czymś, czego nie zamierzasz używać. Zobaczysz, to dodatkowa wartość przeprowadzki.

5. Pamiętaj o porządku

Zarówno opuszczane, jak i nowo posiadane mieszkanie wcale nie muszą być stuprocentowo czyste. Podobnie pospiesznie pakowane meble i przedmioty mogą być zwyczajnie zakurzone. Przeprowadzka na etapie pakowania i rozpakowywania to idealny moment na dokładne wyczyszczenie wszystkiego, co posiadasz – od ubrań, przez sprzęt RTV i AGD, po naczynia czy książki.

6. Ustal właściwą kolejność

Jeśli masz możliwość rozłożenia przeprowadzki na kilka dni, zacznij od przewożenia przedmiotów, których nie używasz na co dzień – na przykład zapasowego telewizora, kolekcji płyt i książek czy poszczególnych mebli. Również ubrania warto przewieźć odpowiednio wcześniej. Tak naprawdę ostatniego dnia możesz opuścić dom z najważniejszymi meblami i podręczną walizką.

7. Wyjedz resztki

Chodzi oczywiście o odpowiednio wczesne zjedzenie zbędnych zapasów. Nie warto przeprowadzać się z toną jedzenia – część zepsuje się w drodze, reszta niepotrzebnie zawali nowo urządzaną kuchnię. Przy okazji może się okazać, że do tej pory zakupy kulinarne nie zawsze były trafne, a po szafach walają się niewykorzystane półprodukty.

8. Podpisuj kartony

Uwierz, nie rozpakujesz ich w jeden wieczór. Dlatego zadbaj o to, by każda torba czy opakowanie były odpowiednio oznaczone. W dniu przeprowadzki ma to kluczowe znaczenie w opanowaniu naturalnie występującego chaosu.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]