5 zalet przeprowadzki na wieś

Ile przeprowadzek na wieś, tyle przyczyn i motywacji. Warto wyróżnić jednak 5 podstawowych zalet takiej decyzji. Co zyskujesz? Czego możesz się spodziewać? Na te i inne pytania odpowiedzmy sobie w niniejszym artykule, jeszcze przed ostatecznym wyborem miejsca zamieszkania.

1. Różnorodność krajobrazu

Oddalenie od miasta oznacza przede wszystkim znaczne zwiększenie różnorodności otoczenia. Pola, lasy, jeziora, sady, rezerwaty, rzeki, stawy, wzniesienia… to wszystko czeka na Ciebie zaledwie kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów od największych metropolii. Jednego dnia możesz wybrać się na spacer między drzewami, innym razem wypocząć nad zacisznym rozlewiskiem. Zdecydowanie odbiega to od krajobrazów polskich osiedli, gdzie codzienna trasa z domu do pracy nie wiąże się bynajmniej z przyjemnością podziwiania natury.

2. Świeże powietrze

Podczas gdy media nieustannie prześcigają się w podawaniu zatrważających wyników badań na temat obecności smogu w największych polskich miastach, Ty, mieszkając z dala od dużego przemysłu i zagęszczonej, zabudowy możesz oddychać pełną piersią. Oczywiście, wieś wsi nierówna i niektóre regiony nawet na swoich obrzeżach dosłownie zatruwają życie. Jednak w oddaleniu od metropolii masz o wiele większą szansę na to, że Ty i Twoi bliscy zapomnicie, co to zabójczy dla zdrowia smog.

3. Możliwość dowolnej aranżacji otoczenia

Wyprowadzka z bloku czy domku jednorodzinnego na wieś otwiera przed Tobą nową perspektywę aranżacji najbliższego otoczenia. Możesz założyć ogród warzywny lub postawić szklarnię. Zadbać o wiekowy sad lub otoczyć posesję ulubionymi drzewami. Decyzja należy do Ciebie. W bloku masz jedynie kilka parapetów na drobne roślinki, a ogrody w miejskich domkach jednorodzinnych zazwyczaj nie powalają metrażem. Na wsi możesz żyć z dala od ciekawego wzroku sąsiadów – dokładnie tak, jak chcesz, bez kompromisów.

4. Możliwość hodowli zwierząt

Oczywiście, zwierzątka domowe mają się w miastach bardzo dobrze, ale jeśli chcesz, żeby Twój duży pies miał prawdziwą przestrzeń do wybiegania, przeprowadzka na wieś okazuje się strzałem w dziesiątkę. Na wsi posiadanie nawet większej liczby psów, kotów czy innych zwierząt nie jest tak odczuwalne i niekomfortowe jak w mieście, a i duży ogród lub zagroda stwarzają idealne warunki do hodowania na przykład kóz lub królików.

5. Dostępność sklepów i atrakcji turystycznych

U progu trzeciej dekady XXI wieku nawet w odległych rejonach kraju znajdziesz popularne supermarkety, dyskonty, stacje benzynowe, bankomaty czy restauracje. Jednym słowem – wyprowadzka na wieś pod żadnym pozorem nie oznacza odcięcia od cywilizacji. Oczywiście, handlu i usług uświadczysz tu znacznie mniej, ale czy to ogromna strata? Jedzenie (w tym ekologiczne), ubrania oraz usługi i tak będziesz mieć w bliskiej okolicy, a w ostatecznym przypadku zakupy zrobisz w Internecie. Co więcej, poza dużymi miastami również kryje się bogactwo ciekawych atrakcji turystycznych, muzeów, skansenów czy zabytków.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader