5 zalet przeprowadzki do miasta

W jednym z wpisów na naszej stronie przedstawiamy 5 zalet przeprowadzki na wieś. W tym artykule chcielibyśmy odwrócić sytuację i zastanowić się, jakie korzyści kryją się za przeprowadzką do miasta. Do dzieła.

1. Strefy zieleni i rekreacji

Dla niektórych może się to wydać kontrowersyjnym argumentem – jak to, przeprowadzać się ze wsi do miasta dla miejsc do spacerowania? Przecież to absurd! Nie do końca. Oczywiście, że z dala od wielkich metropolii można liczyć na świeże powietrze i różnorodny krajobraz, jednak także w polskich miastach nie brakuje lasów i parków, które są dostosowane do rekreacyjnych potrzeb mieszkańców. Właśnie w miastach możesz co rusz spotkać publiczną siłownię pod gołym niebem, wybieg dla psów, plac zabaw, skatepark, wypożyczalnię rowerów czy kajaków. To w miastach parki są przystosowane do potrzeb całych rodzin, wyczynowców i turystów. Idąc na spacer, korzystać z ławek, infrastruktury, chwili przerwy w parkowej kawiarni – tego nie daje las.

2. Rozwinięta sieć komunikacji i dróg

Tej korzyści nie trzeba zbyt długo perswadować. Przeprowadzka do miasta zapewnia możliwość korzystania z gęstej sieci komunikacji. Autobusy, tramwaje, trolejbusy, pociągi aglomeracyjne, metro (w Warszawie), tramwaje wodne, taksówki i rowery miejsce – to absolutna domena miast. Niezależnie od pory dnia i nocy szybko i bezpiecznie przemieszczasz się z miejsca na miejsce, często w ramach zorganizowanego, wspólnego biletu. Również stan dróg jest o wiele przyjaźniejszy i zachęca do posiadania samochodu albo roweru niż na wsi. Przekłada się to na łatwość dowożenia dzieci do szkoły czy dojazd do pracy lub na uczelnię.

3. Rozliczne atrakcje

Na wsi nie brakuje rozrywek, ale to w dużych miastach tętni życie. Kawiarnie, kina, teatry, opery, galerie, centra handlowe, restauracje, ośrodki sportowe, kluby, dyskoteki – im większy ośrodek, tym szersza oferta kulturalna i rozrywkowa. Przeprowadzka do kilkudziesięcio- czy kilkusettysięcznego miasta praktycznie pozbawia szans na nudę, a różnorodne atrakcje są w zasięgu maksymalnie kilku, kilkunastu kilometrów. Niektórzy nie wyobrażają sobie przeprowadzki na wieś wyłącznie z powodu oddalenia od wymienionych wyżej rozrywek.

4. Rozwinięty rynek pracy

Aspekt ekonomiczny również odgrywa pierwszorzędną rolę przy przeprowadzce. Dlaczego młodzi mieszkańcy wsi przenoszą się do miast? Głównie w celu znalezienia pracy. W miastach nie brakuje dużego przemysłu i rozwiniętego rynku usług. Nie bez przyczyny mówi się, że w branżach usługowych tkwi przyszłość społeczeństwa ponowoczesnego. Polacy coraz częściej zdobywają pracę kreatywną i wymagającą elastycznego podejścia, a w dużych ośrodkach kryje się szansa na zrobienie kariery według własnych marzeń. Mieszkając na miejscu, łatwiej o znalezienie choćby tymczasowego zatrudnienia i zarobienia swoich pierwszych pieniędzy.

5. Dostępność instytucji

Podział administracyjny i mechanizmy rynkowe decydują o tym, że im większy ośrodek, tym lepsza dostępność wszelkich urzędów oraz instytucji. Mieszkając na wsi, zawsze musisz dojechać do miasta, „żeby coś załatwić”. Przeprowadzka sprawia, że w każdej chwili możesz wyjść do banku, urzędu powiatowego, na pocztę czy do przedstawicielstwa dużej korporacji.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader