5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę

5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę Przeprowadzka oznacza dużą zmianę w Twoim życiu. Nowe mieszkanie, nowe otoczenie, nowa przestrzeń rozpoczynają kolejny, ważny etap. Aby już na samym początku się nie zniechęcić, zadbaj o odpowiednią organizację skomplikowanego procesu, jakim jest przeprowadzka. W niniejszym artykule pokazujemy, jak to zrobić.

1. Sporządź plan działania

Zanim zabierzesz się za pracę, dokładnie przemyśl kolejne etapy przeprowadzki. Zastanów się, w jakiej kolejności pakować swoje rzeczy, daj sobie czas na sprzątanie po całej operacji i pamiętaj, żeby nie robić niczego na ostatnią chwilę. Przemyśl, które dni tygodnia są najodpowiedniejsze do przeprowadzania się, a także nie zapomnij poprosić rodziny, znajomych czy opiekunki, żeby zajęli się dziećmi, podczas gdy Ty będziesz przenosić swoje przedmioty z jednego mieszkania do drugiego.

2. Organizacja kartonów, folii i worków

5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę – Kartony – bez nich nie obejdzie się żadna przeprowadzka. Pakujesz w nie wszelkiego rodzaju przedmioty, począwszy od tych o najmniejszych rozmiarach, jak zabawki i talerze, skończywszy na rzeczach o większych gabarytach, np. sprzęcie kuchennym czy ubraniach. Powstaje jednak pytanie: skąd wziąć kartony? To nietrudne – możesz pójść do pobliskiego sklepu, gdzie być może uda się uzyskać je za darmo. Jeśli natomiast zależy Ci na trwalszych i funkcjonalniejszych kartonach, po prostu je kup, choćby w Internecie. Koszt jednego egzemplarza waha się w granicach 5-10 zł. Kupić będzie trzeba również folie i worki – najlepiej próżniowe, bo pozwalają na oszczędność przestrzeni.

3. Wyrzuć śmieci

To dość oczywiste, ale ciągle jeszcze wiele osób przeprowadza się ze wszystkim, co znajduje się w starym mieszkaniu. Błąd! W trakcie przeprowadzki wyrzuć na śmietnik wszystkie nieprzydatne lub nieużywane przedmioty, które tylko zagracają przestrzeń. Swoją drogą, przeprowadzka to bardzo skuteczny sposób na oddzielnie domowego ziarna od plew.

4. Etykietuj

5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę – Wyobraź sobie, że wprowadzasz się do nowego mieszkania, zaczynasz rozpakowywać kartony i worki, ale… nie masz pojęcia, co i gdzie się znajduje i musisz szukać „na czuja”. Aby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji i nie marnować czasu na poszukiwanie ważnych lub mniej ważnych przedmiotów, etykietuj i podpisuj wszystkie kartony oraz worki. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, co i gdzie zostało włożone.

5. Ciężkie rzeczy osobno

Częstym błędem popełnianym w trakcie przeprowadzki jest pakowanie ciężkich przedmiotów w jeden karton lub worek. W efekcie znoszenie i wnoszenie ich po schodach staje się prawdziwą męką. Tymczasem w łatwy sposób możesz tego uniknąć, pakujące dużo ważące rzeczy razem z lekkimi – np. książki z zabawkami. Oczywiście ciężkie przedmioty powinny znajdować się na samym dnie, a lżejsze na wierzchu, żeby noszenie było jak najłatwiejsze.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader