5 sprawdzonych porad na przeprowadzkę

5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę Przeprowadzka oznacza dużą zmianę w Twoim życiu. Nowe mieszkanie, nowe otoczenie, nowa przestrzeń rozpoczynają kolejny, ważny etap. Aby już na samym początku się nie zniechęcić, zadbaj o odpowiednią organizację skomplikowanego procesu, jakim jest przeprowadzka. W niniejszym artykule pokazujemy, jak to zrobić.

1. Sporządź plan działania

Zanim zabierzesz się za pracę, dokładnie przemyśl kolejne etapy przeprowadzki. Zastanów się, w jakiej kolejności pakować swoje rzeczy, daj sobie czas na sprzątanie po całej operacji i pamiętaj, żeby nie robić niczego na ostatnią chwilę. Przemyśl, które dni tygodnia są najodpowiedniejsze do przeprowadzania się, a także nie zapomnij poprosić rodziny, znajomych czy opiekunki, żeby zajęli się dziećmi, podczas gdy Ty będziesz przenosić swoje przedmioty z jednego mieszkania do drugiego.

2. Organizacja kartonów, folii i worków

5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę – Kartony – bez nich nie obejdzie się żadna przeprowadzka. Pakujesz w nie wszelkiego rodzaju przedmioty, począwszy od tych o najmniejszych rozmiarach, jak zabawki i talerze, skończywszy na rzeczach o większych gabarytach, np. sprzęcie kuchennym czy ubraniach. Powstaje jednak pytanie: skąd wziąć kartony? To nietrudne – możesz pójść do pobliskiego sklepu, gdzie być może uda się uzyskać je za darmo. Jeśli natomiast zależy Ci na trwalszych i funkcjonalniejszych kartonach, po prostu je kup, choćby w Internecie. Koszt jednego egzemplarza waha się w granicach 5-10 zł. Kupić będzie trzeba również folie i worki – najlepiej próżniowe, bo pozwalają na oszczędność przestrzeni.

3. Wyrzuć śmieci

To dość oczywiste, ale ciągle jeszcze wiele osób przeprowadza się ze wszystkim, co znajduje się w starym mieszkaniu. Błąd! W trakcie przeprowadzki wyrzuć na śmietnik wszystkie nieprzydatne lub nieużywane przedmioty, które tylko zagracają przestrzeń. Swoją drogą, przeprowadzka to bardzo skuteczny sposób na oddzielnie domowego ziarna od plew.

4. Etykietuj

5 sprawdzonych porad na udaną przeprowadzkę – Wyobraź sobie, że wprowadzasz się do nowego mieszkania, zaczynasz rozpakowywać kartony i worki, ale… nie masz pojęcia, co i gdzie się znajduje i musisz szukać „na czuja”. Aby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji i nie marnować czasu na poszukiwanie ważnych lub mniej ważnych przedmiotów, etykietuj i podpisuj wszystkie kartony oraz worki. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, co i gdzie zostało włożone.

5. Ciężkie rzeczy osobno

Częstym błędem popełnianym w trakcie przeprowadzki jest pakowanie ciężkich przedmiotów w jeden karton lub worek. W efekcie znoszenie i wnoszenie ich po schodach staje się prawdziwą męką. Tymczasem w łatwy sposób możesz tego uniknąć, pakujące dużo ważące rzeczy razem z lekkimi – np. książki z zabawkami. Oczywiście ciężkie przedmioty powinny znajdować się na samym dnie, a lżejsze na wierzchu, żeby noszenie było jak najłatwiejsze.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]