W co pakować ubrania podczas przeprowadzki?

W co pakować ubrania podczas przeprowadzki?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – w co najlepiej pakować ubrania podczas przeprowadzki? Jest wiele metod pakowania ubrań. Zależnie od sposobu, na który się zdecydujesz uzyskasz inne efekty. Jedne metody są tańsze, inne droższe, jedne są mniej a drugie bardziej komfortowe. Wybierz wariant, który jest dobry dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobami, które poleca firma ELEGANCKIE PRZEPROWADZKI.

Worek foliowy – najtaniej

Najtańszym rozwiązaniem jest spakowanie ubrać w worki foliowe (np. 240 L dostępne w sklepie PAKOLANDIA).

Problem jednak pojawia się, jeżeli chcemy, aby ubrania nie były pogniecione. To rozwiązanie najlepiej stosować do koszulek, skarpet, bielizny, bluz dresowych, dresów, jeansów. W przypadku ubrać wymagających lepszych warunków takich jak:

 • garnitury
 • suknie
 • koszule
 • marynarki
 • spódnice

O wiele lepszym rozwiązaniem jest spakowanie ubrań do kartonu przeprowadzkowego. Do tego rodzaju zadania mamy różne rodzaje kartonów przeprowadzkowych.

Karton klapowy – popularne rozwiązanie

karton klapowy XXL do przeprowadzki

karton klapowy XXL do przeprowadzki

Zacznijmy od tego, że w małe przeprowadzkowe kartony nie powinno się pakować ubrań – zasada jest prosta – im lżejsze rzeczy tym większy karton, dlatego też ubrania pakujemy do dużych kartonów. Pamiętaj jednak, aby spakowany karton nie ważył więcej niż 30kg, bo jest to optymalna waga wskazana w przepisach BHP do przenoszenia pojedynczego ciężaru dla pracownika fizycznego w Polsce.

Najprostszym kartonem jest karton klapowy do spakowania ubrań ułożonych w kostkę lub ustawianych w stosy. Jest to optymalne rozwiązanie dla ubrań typu:

 • T-shirt’t
 • spodnie
 • koszule
 • swetry
 • bielizna
 • spódnice

Wielu ludzi decyduje się na takie rozwiązanie i z myślą o nich mamy w swojej ofercie karton XXL do przeprowadzki z PAKOLANDII.

Karton Szafa – najwyższa jakość pakowania ubrań

Najwygodniejsze będzie jednak spakowanie ubrać w karton-szafę, dzięki temu nie musisz zdejmować rzeczy z wieszaków, a ubrania nie pogniotą się. Jednak jest to rozwiązanie najkosztowniejsze, ale dedykowane osobom, dla których wygoda, estetyka oraz jakość mają kluczowe znaczenie.

To, co wyróżnia ten karton z pośród innych to fakt, że można w nim powiesić ubrania na wieszaku, bezpośrednio z szafy, bez konieczności składania ubrań oraz bez ryzyka ich podniecenia lub pobrudzenia. Dlatego właśnie nazywa się Karton Szafa – pełni funkcję mobilnej szafy na ubrania.

Polecamy karton szafę jako najlepszy sposób (The Best Way) pakowania ubrań w czasie przeprowadzki.

Potrzebujesz kupić taki karton? Skontaktuj się z nami!

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]