W co pakować ubrania podczas przeprowadzki?

W co pakować ubrania podczas przeprowadzki?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – w co najlepiej pakować ubrania podczas przeprowadzki? Jest wiele metod pakowania ubrań. Zależnie od sposobu, na który się zdecydujesz uzyskasz inne efekty. Jedne metody są tańsze, inne droższe, jedne są mniej a drugie bardziej komfortowe. Wybierz wariant, który jest dobry dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się ze sposobami, które poleca firma ELEGANCKIE PRZEPROWADZKI.

Worek foliowy – najtaniej

Najtańszym rozwiązaniem jest spakowanie ubrać w worki foliowe (np. 240 L dostępne w sklepie PAKOLANDIA).

Problem jednak pojawia się, jeżeli chcemy, aby ubrania nie były pogniecione. To rozwiązanie najlepiej stosować do koszulek, skarpet, bielizny, bluz dresowych, dresów, jeansów. W przypadku ubrać wymagających lepszych warunków takich jak:

 • garnitury
 • suknie
 • koszule
 • marynarki
 • spódnice

O wiele lepszym rozwiązaniem jest spakowanie ubrań do kartonu przeprowadzkowego. Do tego rodzaju zadania mamy różne rodzaje kartonów przeprowadzkowych.

Karton klapowy – popularne rozwiązanie

karton klapowy XXL do przeprowadzki

karton klapowy XXL do przeprowadzki

Zacznijmy od tego, że w małe przeprowadzkowe kartony nie powinno się pakować ubrań – zasada jest prosta – im lżejsze rzeczy tym większy karton, dlatego też ubrania pakujemy do dużych kartonów. Pamiętaj jednak, aby spakowany karton nie ważył więcej niż 30kg, bo jest to optymalna waga wskazana w przepisach BHP do przenoszenia pojedynczego ciężaru dla pracownika fizycznego w Polsce.

Najprostszym kartonem jest karton klapowy do spakowania ubrań ułożonych w kostkę lub ustawianych w stosy. Jest to optymalne rozwiązanie dla ubrań typu:

 • T-shirt’t
 • spodnie
 • koszule
 • swetry
 • bielizna
 • spódnice

Wielu ludzi decyduje się na takie rozwiązanie i z myślą o nich mamy w swojej ofercie karton XXL do przeprowadzki z PAKOLANDII.

Karton Szafa – najwyższa jakość pakowania ubrań

Najwygodniejsze będzie jednak spakowanie ubrać w karton-szafę, dzięki temu nie musisz zdejmować rzeczy z wieszaków, a ubrania nie pogniotą się. Jednak jest to rozwiązanie najkosztowniejsze, ale dedykowane osobom, dla których wygoda, estetyka oraz jakość mają kluczowe znaczenie.

To, co wyróżnia ten karton z pośród innych to fakt, że można w nim powiesić ubrania na wieszaku, bezpośrednio z szafy, bez konieczności składania ubrań oraz bez ryzyka ich podniecenia lub pobrudzenia. Dlatego właśnie nazywa się Karton Szafa – pełni funkcję mobilnej szafy na ubrania.

Polecamy karton szafę jako najlepszy sposób (The Best Way) pakowania ubrań w czasie przeprowadzki.

Potrzebujesz kupić taki karton? Skontaktuj się z nami!

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader