Czy można przewozić lodówkę na leżąco?

Czy lodówkę można przewozić na leżąco?

Czy lodówkę można przewozić na leżąco? Stanowczo odradzamy transport lodówki w poziomie, ponieważ grozi to uszkodzeniem urządzenia. W znacznej większości przypadków, jest to zabronione przez producenta. Jednak aby utwierdzić się w przekonaniu, najpewniej możesz to sprawdzić w instrukcji obsługi danego modelu. Jeżeli nie masz instrukcji możesz zasięgnąć wiedzy dzwoniąc, lub pisząc do serwisu danego producenta. W innym przypadku zalecamy transport lodówki w pionie

 

Odpowiednie przygotowanie 

Niezależnie od tego czy lodówkę można przewozić na leżąco?, czy nie, czy będziesz transportować lodówkę we własnym zakresie, czy może zamówisz ekipie transportową należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować lodówkę do transportu. Zrób to najlepiej jeden dzień przed planowanym transportem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie będziesz robić tego na ostatnią chwilę.

Po pierwsze opróżnij lodówkę z produktów spożywczych, zarówno z chłodziarki, jak i zamrażalnika. Dzięki temu rzeczy w lodówce nie będą przemieszczać się. Dodatkowo lodówka będzie lżejsza, dzięki czemu przewóz lodówki będzie łatwiejszy.

Następnie, gdy lodówka jest już opróżniona, odłącz wszystkie przyłączenia. Odłącz wtyczkę z gniazdka. Jeśli lodówka posiada kostkarkę odłącz także łącze wodne. 

Kolejnym krokiem jest rozmrożenie, umycie i wysuszenie lodówki. Jeśli w ten sposób przygotujesz lodówkę przed zapobiegniesz rozlewaniu się wody po mieszkaniu, klatce schodowej, a także unikniesz nieprzyjemnego zapachu.

Jeśli dalej zastanawiasz się, czy lodówkę można przewozić na leżąco? pomyśl, aby wyjąć wszelkie ruchome części w wewnątrz lodówki (półki, pojemniki). W przypadku prawidłowego przenoszenia i przewożenia lodówki tzn w pionie nie jest to konieczne.

Gdy lodówka jest już przygotowana do transportu warto ją zabezpieczyć. Owiń lodówkę folią bąbelkową, a następnie folią stretch, lub zleć tą czynność ekipie transportowej. Nie zapomnij aby kable były unieruchomione, pod folią stretch i folią bąbelkową. Dzięki temu kable nie będą przeszkadzać pod nogami w trakcie przenoszenia.

 

Przenoszenie lodówki

Ze względów bezpieczeństwa lodówki, oraz osób które będą ją przenosić, ważne jest aby dobrać odpowiednią ilość osób do tego zadania. 

Przy przenoszeniu ręcznym jest parę ważnych zasad, jedna z ważniejszych zasad dotyczy przepisów BHP. Wskazuje ona, że wszystkie przedmioty które ważą powyżej 30 kg trzeba przenosić w zespołach. W dodatku trzeba wziąć pod uwagę aby waga nie przekraczała 42 kg na osobę. 

Dlatego planując przewóz lodówki na pewno przyda się druga osoba. W przypadku lodówek site by site do przenoszenia mogą okazać się niezbędne nawet 4 osoby.

 

Narzędzia pomocne w transporcie lodówki

Lodówka znoszona po schodach powinna być również w pozycji pionowej. Do tego typu zadania mogą przydać się pasy do noszenia gabarytów. Dzięki nim wniesienie, lub zniesienie lodówki po schodach będzie łatwiejsze, a także bezpieczniejsze.

Równie przydatnym narzędziem, jednakże tylko po powierzchni płaskiej jest wózek transportowy, dzięki niemu bez problemu z transportem poradzi sobie nawet jedna osoba.

 

Przewóz lodówki

Nie daj sobie nikomu wmówić że można przewozić lodówkę poziomo. Jeśli to zrobisz, to musisz podjąć ryzyko, że lodówka ulegnie uszkodzeniu. 

Standardem jest to, że transportowanie lodówki powinno odbywać się wyłącznie w pozycji pionowej. Najlepszym rozwiązaniem do tego zadania jest użycie auta dostawczego które ma odpowiednio dużą wysokość. Dzięki temu przewiezienie lodówki w pionie odbędzie się bezproblemowo. W przypadku, gdy lodówka jest wyższa niż auto, dozwolone jest przewożenie lodówki pod kątem 75 stopni. 

Trzeba również pamiętać aby unieruchomić lodówkę w trakcie transportu, tak aby nie przewróciła się w trakcie jazdy.

 

Dlaczego nie można przewozić lodówki na leżąco?

W trakcie przewożenia lodówki na leżąco płyny i gazy używane do chłodzenia przemieszczają się z miejsca, w którym są zwykle zgromadzone, przez to instalacja zapowietrza się, może to spowodować uszkodzenie układu chłodzenia lodówki. Jest to szczególnie ważne w przypadku nowego sprzętu, ponieważ, przy tego typu uszkodzeniu producent może nie uwzględnić gwarancji. 

Podłączenie lodówki 

Równie ważnym aspektem dotyczącym bezpieczeństwa przewozu lodówki jest podłączenie lodówki po wykonaniu transportu. Ważne jest to, aby lodówka odstała parę godzin po transporcie, dzięki temu wszystkie płyny, oraz gazy ustabilizują się. Szczególnie jest to ważne w przypadku jeżeli zdecydujesz się jednak na przewożenie lodówki w poziomie, wtedy warto aby lodówka przed podłączeniem do prądu postała minimum jeden dzień. 

Ekipa przeprowadzkowa

Chcesz profesjonalnie przewieźć lodówkę? Nie masz zdrowia by podnosić ciężkie przedmioty, dodatkowo nie masz narzędzi oraz materiałów do zabezpieczenia lodówki kliknij w link firma przeprowadzkowa i nie stresuj się transportem, chętnie wykonamy za Ciebie wszelkie czynności.