Przeprowadzki Warszawa – jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzki

Przeprowadzki to złożony proces, który dodatkowo komplikuje się wraz z rosnącym dystansem. Aby oszczędzić sobie problemów i zyskać pewność, że wszystko pójdzie jak z płatka, warto sięgnąć po profesjonalne usługi przeprowadzkowe. Dowiedzmy się, jak wybrać firmę przeprowadzkową, która okaże się nieocenionym wsparciem.

Przeprowadzki

Przeprowadzki

Zaufaj profesjonalistom z legalnym zapleczem

Wiele osób rozpoczyna planowanie przeprowadzki od szukania znajomych posiadających busy i samochody dostawcze. Skorzystanie z takiej pomocy może okazać się opcją korzystną dla portfela, ale nie zawsze dla przewożonych rzeczy. Dlaczego?

Takie osoby zwykle nie dysponują doświadczeniem w zakresie bezpiecznego przewozu ładunku, zwłaszcza tego delikatnego i kruchego. Sprawia to, że ryzyko uszkodzenia transportowanych rzeczy jest niezwykle wysokie – a te mogą mieć wartość nie tylko materialną, ale również sentymentalną. Co istotne, w takiej sytuacji ewentualne wynagrodzenie za szkody zależy tylko od dobrej woli osoby zaangażowanej do pomocy – i często wiąże się z zakończeniem znajomości w nieprzyjemny sposób.

Korzystanie ze znajomości nie zawsze kończy się dobrze. Pod tym względem profesjonalna firma przeprowadzkowa spisuje się znacznie lepiej. Mamy bowiem do czynienia z podmiotem, który działa legalnie, co pozwala wymagać profesjonalnej obsługi.

Tego typu wykonawcy wykonujący kompleksowe usługi nierzadko mają też wykupione ubezpieczenie, które zapewnia podstawę do ewentualnych roszczeń, jeśli coś ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. To z kolei przekłada się na poczucie większego bezpieczeństwa podczas korzystania z ich usług.

Pozytywne opinie miernikiem jakości usług

Powierzenie komuś swoich rzeczy, nawet tylko na te kilka godzin – ze względu na przewiezienie ich z jednego miejsca w drugie – wymaga pewnej dozy zaufania. Z tego powodu wiele osób korzysta z usług firm polecanych przez dobrych znajomych, którzy mają już za sobą przeprowadzkę z udanym rezultatem. Niestety, nie zawsze jest taka możliwość.

Alternatywą dla rekomendacji od znajomych mogą być opinie Google udostępniane w Internecie. Chcąc mieć pewność, że są rzetelne i rzeczywiście pochodzą od klientów, a nie od botów, warto zwrócić uwagę nie tylko na średnią ocen, ale też na ich liczbę. Dobrym pomysłem może okazać się także sprawdzenie kilku komentujących pod kątem tego, czy publikowali również inne opinie. Jeśli tak, stanowi to tylko potwierdzenie tego, że można im zaufać.

Profesjonalne firmy nierzadko dysponują też referencjami od klientów na piśmie, zwłaszcza jeśli współpracują nie tylko z osobami prywatnymi, ale także z przedsiębiorcami i instytucjami publicznymi. Warto sprawdzić je na stronie internetowej, aby poznać jeszcze więcej opinii o współpracy z wybranym wykonawcą.

O profesjonalizmie firmy może również świadczyć to, czy ma wyrobioną, znaną markę. Wskazują na to między innymi długi czas działania na rynku, aktywna obecność w social mediach czy dzielenie się branżową wiedzą za pośrednictwem bloga lub kanału na YouTubie. Pamiętajmy o tym, że jeśli firma utrzymuje się na rynku od wielu lat, pewnie nie brakuje jej klientów. To z kolei świetny miernik jakości świadczonych usług.

Cena cenie nierówna – czy wybór najtańszej firmy do przeprowadzki to dobry pomysł?

Zmiana miejsca zamieszkania często idzie w parze z dużymi wydatkami. Nie powinno zatem dziwić, że przy szukaniu firmy przeprowadzkowej zwracamy uwagę na cenę usługi i chcemy wydać jak najmniej, szczególnie jeśli w grę wchodzi hasło “Przeprowadzki Warszawa”. Trzeba jednak pamiętać, by nie kierować się jedynie tym kryterium, ale przede wszystkim zakresem usług i jakością ich wykonania.

Wykonawcy oferują zwykle kilka pakietów do wyboru, czego najlepszym przykładem jest firma transportowo przeprowadzkowa ELEGANCKO TOMASZ FELDMAN z Warszawy. Tutaj do wyboru mamy 3 pakiety różniące się tym, co wchodzi w ich skład.

 • Taxi bagażowe – to usługa transportowa, w której wynajmowany jest tylko kierowca z autem, przy czym kierowca nie jest czynnym pracownikiem.
 • Przeprowadzka ekonomiczna – do naszej dyspozycji jest samochód wraz z obsługą. Transportowane są jedynie wcześniej zapakowane przez nas kartony oraz takie przedmioty, które nie wymagają żadnego zabezpieczenia.
 • Przeprowadzka standardowa – tutaj wykonawca zajmie się dodatkowo zabezpieczaniem mebli, sprzętów oraz innych większych przedmiotów przy użyciu folii bąbelkowej i streczu.
 • Przeprowadzka kompleksowa – wybierając tę opcję, nie musimy się niczym martwić. Firma spakuje za nas nawet drobne rzeczy i zabezpieczy wszystko w taki sposób, by dotarło w miejsce docelowe bez żadnego szwanku.

Konkretna cena zależy od tego, ile rzeczy mamy do przewiezienia i jest liczona w tzw. powierzchni transportowej. Pod tym enigmatycznym terminem kryje się po prostu pakowność samochodu, która najczęściej waha się od ok. 18 do 54 m3.

Na ostateczny koszt wpływa również dystans do pokonania, a także to, czy przeprowadzka odbywa się w ramach jednego miasta, czy też poza jego granice.

Cenę przeprowadzki można dodatkowo obniżyć, sprawdzając, czy wybrana firma oferuje jakieś zniżki. Najczęściej mogą z nich skorzystać chociażby posiadacze Karty Dużej Rodziny, osoby niepełnosprawne, honorowi dawcy krwi, studenci, seniorzy, kombatanci, czy wreszcie osoby z polecenia lub takie, które zdecydują się na udostępnienie informacji o firmie poprzez swoje social media.

Dodatkowe usługi dla wymagających klientów

Dopięcie przeprowadzki na ostatni guzik to przedsięwzięcie wymagające sporo uwagi, zwłaszcza jeśli próbujemy pogodzić jego realizację z codziennymi obowiązkami. Warto zwrócić uwagę na to, czy wykonawca oferuje ułatwienia dla takich zabieganych osób. Może to być na przykład możliwość załatwienia wszystkich formalności, włącznie z przeprowadzeniem wyceny, przez telefon lub online.

Ważne jest też sprawdzenie dodatkowych usług świadczonych przez firmę przeprowadzkową, które wykraczają poza standardową ofertę. Do takich można zaliczyć między innymi:

 • pakowanie mebli, sprzętów i drobiazgów,
 • demontaż i montaż mebli, w tym także kuchennych,
 • kompletne opróżnianie mieszkań,
 • załadunek i rozładunek w sytuacji, gdy klient dysponuje własnym transportem,
 • sprzątanie po przeprowadzce,
 • utylizacja niepotrzebnych rzeczy,
 • wsparcie przy eksmisji komorniczej,
 • magazynowanie rzeczy,
 • transport gabarytów.

Chociaż takie usługi mogą ułatwić przeprowadzkę, to trzeba brać pod uwagę to, że często są dodatkowo płatne. Kwoty są różne i należy o nie zapytać przed zamówieniem konkretnej usługi. Konieczne jest też upewnienie się, czy wybrana firma w ogóle realizuje takie działania. Wymagają one bowiem często pewnych umiejętności oraz dostępu do specjalistycznego sprzętu.

Warto też być świadomym tego, że nie każda firma przeprowadzkowa wlicza w cenę wykonania usługi koszt użytych materiałów, takich jak kartony do przeprowadzki, folia bąbelkowa, taśma czy stretch. Niekiedy są one dodatkowo płatne albo wręcz trzeba zaopatrzyć się w nie samodzielnie. Dobry wykonawca poinformuje o tym już w momencie przygotowywania wyceny, aby uchronić nas przed ukrytymi kosztami podnoszącymi rzeczywistą cenę wykonania usługi.

Na co zwrócić uwagę, sprawdzając dostępność terminów przeprowadzki?

O tym, że będziemy się przeprowadzać, zazwyczaj wiemy ze sporym wyprzedzeniem. Nawet jeśli mamy na to dużo czasu, lepiej nie czekać do ostatniej chwili z zamówieniem usługi, gdyż możemy się spotkać z niemiłą niespodzianką pod postacią braku wolnego terminu.

Pamiętajmy, że „gorącymi terminami” są daty weekendowe i koniec miesiąca. Jeśli nam na nich zależy, musimy zacząć szukać wykonawcy znacznie wcześniej. Sprawdźmy też koniecznie, czy wybrana przez nas firma nie oferuje rabatu za zamówienie usługi z dużym wyprzedzeniem.

Mniej problemów powinna sprawić przeprowadzka na początku lub w środku miesiąca. Najlepiej jeszcze w środku tygodnia, a nie przed samym weekendem. Jeśli w naszym przypadku taka opcja wchodzi w grę, znalezienie pasującego terminu nie powinno sprawić większych trudności.

Przeprowadzka wcale nie musi być logistycznym wyzwaniem, które dostarcza mnóstwo stresu na każdym kroku. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie ze wsparcia profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, unikniemy wielu problemów. Konieczne jest jednak wybranie takiego wykonawcy, którego oferta jest nie tylko przyjazna dla portfela, ale przede wszystkim pasująca do naszych rzeczywistych potrzeb.