Kartony do przeprowadzki – pudła do przeprowadzki – Dostawa

Kartony do przeprowadzki / pudła do przeprowadzki możesz dostać już dziś, z dostawą do domu, lub z odbiorem osobistym. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju kartony, które dopasowane są do konkretnych przedmiotów:  kartony do książek, mocne kartony do szkła i porcelany, duże kartony na ubrania, zabawki, oraz naczynia kuchenne i wiele innych.

W przypadku, gdy chcesz dostać pudełka przeprowadzkowe już dziś zadzwoń do nas teraz KONTAKT a otrzymasz pudła przeprowadzkowe nawet w ciągu 1h

Jeżeli chcesz skusić się na najbardziej komfortowe rozwiązanie możesz zlecić spakowanie całego dobytku naszej firmie przeprowadzkowej. UWAGA sprawdź Kompleksowe przeprowadzki – W przypadku, gdy spakuje Cię nasza firma przeprowadzkowa, wówczas kartony są w cenie przeprowadzki!

Pudła do przeprowadzki do wszystkiego

Pudła do przeprowadzek są nieodzownym elementem każdej przeprowadzki, spakujesz w nie rzeczy z kuchni, łazienki, salonu, garderoby itd. Pakując rzeczy chronisz je przed zniszczeniem, wybierz więc karton odpowiednio do rodzaju pakowanych rzeczy. Co warto wiedzieć i czym się kierować przy zakupie kartonów do przeprowadzki?

Zamiast pakować wszystko razem podziel przedmioty na osobne kategorie i zapakowuj w osobny karton:

 • Szkło, porcelana, kryształy, lampki inne delikatne rzeczy:
 • Książki, dokumenty, czasopisma
 • Ubrania, koce, pościli, zabawki,
 • Elegancka garderoba,
 • Sprzęt komputerowy, sprzęt TV, kable, konsole do gier, gry,
 • Leki
 • Kosmetyki i inne produkty higieny osobistej
 • Chemia gospodarcza i materiały do sprzątania
 • Zabawki
 • Artykuły spożywcze
 • Wartościowe przedmioty

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze pudełka do przeprowadzki zwróć uwagę na wielkość kartonu, ilość warstw tektury, gramaturę, oraz sposób zamykania. Na początek wybierz wielkość pudełka.

Wielkość kartonów do przeprowadzki

Masz do wyboru różne rozmiary kartonów, więc dobierz wielkość pudła do przedmiotów.

Ciężkie przedmioty typu książki, segregatory, czasopisma spakuj do mniejszych pudełek które mają 3 warstwy tektury.

Delikatne rzeczy spakuj w średni karton, który ma 5 warstw tektury.

W przypadku dużych i lekkich przedmiotów typu ubrania, koce, pościel i zabawki użyj większego kartonu.

Pamiętaj, najważniejsze jest, aby pudełko przeprowadzkowe nie przekraczało wagi 30 kg.

Ile warstw tektury powinny mieć pudła do przeprowadzki

Oprócz wielkości kartonu przeprowadzkowego, ważna jest także ilość warstw tektury w kartonie. Do wyboru masz kartony trzywarstwowe, oraz z pięciowarstwowe.  Jak można się domyślić, im więcej warstw tektury ma karton, tym większa jego wytrzymałość na obciążenie.

Karton przeprowadzkowy pięciowarstwowy

Dobrym zwyczajem jest, aby delikatne rzeczy pakować w karton który posiada 5 warstw tektury. Taki karton zapewnia większe bezpieczeństwo, ponieważ jest wytrzymały na obciążenia. Dzięki temu można go bez obaw ustawiać jeden na drugim w stosy, nie obawiając się że karton na spodzie zdeformuje się pod ciężarem pozostałych.

Pięciowarstwowy karton powinien być także zastosowany w przypadku dużych kartonów, w przeciwnym razie karton będzie mało stabilny i będzie deformował się w trakcie przenoszenia, a także ustawiania kartonów jeden na drugim.

Karton przeprowadzkowy trzywarstwowy

Trzy warstwowy karton powinien być używany do rzeczy które nie są kruche, ani delikatne. Taki karton nadaje się do spakowania książek, leków, artykułów higieny osobistej, chemii gospodarczej, małych zabawek, artykułów spożywczych i innych drobnych rzeczy. Warto aby taki karton miał odpowiednio grubą  gramaturę, co najmniej 450 g/m2

Podsumowując wybierając pudełka przeprowadzkowe Pamiętaj, że rozmiar i rodzaj pudełka powinien być dostosowany do przedmiotów jakie zamierzasz pakować. Zasada jest prosta, do ciężkich przedmiotów używaj małych kartonów, lekkie przedmioty pakuj do dużych kartonów, a delikatne rzeczy spakuj do kartonów o większej ilości warstw tektury.

Jak pakować kartony do przeprowadzki

Niezależnie czy użyjesz karton trzywarstwowy, czy pięciowarstwowy, spakuj rzeczy w odpowiedni sposób. Zanim spakujesz rzeczy zaklej spód pudełka. Karton musi być zaklejony od spodu a nie zamknięty na przekładkę.

Zanim spakujesz delikatne przedmioty do kartonu zabezpiecz je najpierw dodatkowo folią bąbelkową, następnie umieść przedmioty w kartonie. Wolne przestrzenie w kartonie wypełnij papierem pakowym, bądź folią bąbelkową, dzięki temu przedmioty spakowane w karton nie będą przemieszczać się w trakcie przenoszenia i transportu, a także karton będzie miał mocniejszą konstrukcję.

Szczelnie zaklej karton od góry, dzięki temu kartony będą mieć stabilną konstrukcję, a także nie będzie się otwierał, tym samym zapobiegniesz wypadaniu rzeczy z kartonu.

Podpisz kartony do przeprowadzki tak, aby mogły trafić do docelowego pomieszczenia. Jeśli są w nim delikatne przedmioty oznacz go tak, aby pracownicy wiedzieli, że mają się z nim obchodzić ostrożnie. Napisz na pudełku co w nim się znajduje, dzięki temu ułatwisz sobie znalezienie rzeczy, które chcesz rozpakować w pierwszej kolejności.

Ważne jest, żeby pudła na przeprowadzce nie były zbyt ciężkie to znaczy nie powinny przekraczać ciężaru 30 kg, jest to wskazane, ze względu zarówno na zdrowie osób noszących karton, jak i ze względów bezpieczeństwa rzeczy transportowanych w pudełkach.

NOWOŚĆ – Karton szafa

Kartony do przeprowadzki - Karton Szafa

Karton na ubrania – Karton szafa

W przypadku, gdy masz do spakowania delikatne i eleganckie ubrania, na których wyjątkowo Ci zależy i nie chcesz, aby były pobrudzone, pogniecione, sprawdź naszą nowość kartonszafa. Spakujesz w niego takie ubrania jak marynarki, koszulki, koszule, kurtki, sukienki. Karton szafa zapewnia najwyższej jakości transport Twojej garderoby.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz przełożyć ubrania z szafy do kartonu i z kartonu do szafy bez potrzeby zdejmowania ubrania z wieszaków. Dodatkową wartością jest to, że ubrania nie pogniotą się w transporcie, ponieważ będą wisieć na wieszaku jak w Twojej garderobie. Dzięki temu nie musisz prasować swoich rzeczy od nowa.

Pakowanie i rozpakowanie jest bardzo proste, co zapewnia, że wykonanie przeprowadzki odbywa się szybko i sprawnie.

Dodatkowym atutem szafy z kartonu jest to, że nie zostawia on zapachu na ubraniach, w przeciwieństwie do worków foliowych LDPE. Co za tym idzie nie musisz prać, ani oddawać rzeczy do pralni po przeprowadzce.

Gdzie kupić pudełka przeprowadzkowe

Zastanawiasz się skąd wziąć kartony? możesz je znaleźć na własną rękę w najróżniejszych miejscach:

 • pobliskie sklepy, gdzie możemy znaleść kartony po dostawach.
 • supermarkety i centra handlowe, gdzie ceny pudełek przeprowadzkowych są dosyć wysokie.
 • Możesz kupić kartony w sklepie internetowym, lub stacjonarnym z opakowaniami pakolandia.pl w którego asortymencie są kartony do przeprowadzki.

Dostawa nawet w 1 dzień

Chcesz kupić pudełka przeprowadzkowe? Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, lub do naszego sklepu stacjonarnego pakolandia który znajduje się na terenie Warszawy ul. Księżycowa 76.

Oprócz kartonów kupisz u nas inne opakowania: folię bąbelkową, folię stretch, taśmę pakową, papier pakowy, worki foliowe i inne.

Standardowo dostawa realizowana jest przez kuriera, lub naszego pracownika w ciągu 48h. Jeśli jednak potrzebujesz dostawy jak najszybciej, poinformuj nas o tym, a na terenie Warszawy i okolic możesz otrzymać pudełka nawet tego samego dnia.

Jaką taśmę pakową wybrać do zaklejenia kartonu przeprowadzkowego

Karton do przeprowadzki zaklejony taśmą pakową

Zaklej karton do przeprowadzki taśmą pakową, zarówno z dołu, jak i z góry

Podczas przeprowadzki taśma jest niezbędna. Dzięki taśmie Twój karton nie otworzy się i nie wysypią się z niego rzeczy.

W sklepach można napotkać różne rodzaje taśmy na różnych klejach, o różnych długościach i szerokościach, warto wybrać taśmę której zaletą jest wysoka początkowa siła klejenia, oraz odporność na niskie i wysokie temperatury. Do takich klei należą taśmy oparte na kleju Hot-Melt. Idealny do klejenia zarówno lekkich, jak i ciężkich pudeł przeprowadzkowych.