Kartony do przeprowadzki

Kartony do przeprowadzki kupisz w naszym sklepie, z pewnością znajdziesz w nim różnego rodzaju kartony, które dopasowane są do konkretnych przedmiotów. Kupisz u nas kartony do książek, mocne kartony do szkła i porcelany, duże kartony na ubrania, zabawki, oraz naczynia kuchenne i inne. Przejdź na stronę PAKOLANDIA i kup kartony do przeprowadzki z dostawą do domu.

 

Kartony do przeprowadzki

Pakolandia – kartony do przeprowadzki

 

Jeżeli chcesz skusić się na najbardziej komfortowe rozwiązanie, możesz zlecić spakowanie całego dobytku naszej firmie przeprowadzkowej. UWAGA – W przypadku, gdy spakuje Cię nasza firma przeprowadzkowa, wówczas kartony są w cenie przeprowadzki!

 

 

Kartony do przeprowadzki do wszystkiego

Kartony są nieodzownym elementem każdej przeprowadzki, spakujesz w nie rzeczy z kuchni, łazienki, salonu, garderoby itd. Pakując rzeczy do kartonów chronisz je przed zniszczeniem, wybierz więc karton odpowiednio do rodzaju pakowanych rzeczy. Co warto wiedzieć i czym się kierować przy zakupie kartonów do przeprowadzki?

Zamiast pakować wszystko razem podziel wszystko na osobne kategorie i zapakowuj w osobny karton:

  • Szkło, porcelana, kryształy, lampki inne delikatne rzeczy:
  • Książki, dokumenty,
  • Ubrania, koce, pościli, zabawki,
  • Garderoba,
  • Sprzęt komputerowy, sprzęt TV, kable.

Na co zwrócić uwagę kupując kartony do przeprowadzki?

Przy wyborze kartonu do przeprowadzki najważniejsza jest wielkość kartonu, ilość warstw tektury, oraz sposób zamykania. Zasada jest prosta im cięższe rzeczy, tym mniejszy karton i przeciwnie, im lżejsze przedmioty, tym większy karton, np. książki pakujemy w mniejsze kartony, a poskładane ubrania, koce, pościel i zabawki umieszczamy w większym kartonie. Firmy wykonujące przeprowadzki najczęściej używają kartony 3 warstwowe i 5-cio warstwowe.

 

 

Jak można się domyślić, im więcej warstw, tym większa wytrzymałość na obciążenie, ale też większa cena. Zalecamy dopasować karton do jego zawartości. Przygotuj się do przeprowadzki i oprócz odpowiednich kartonów dodatkowo zabezpiecz delikatną zawartość folią bąbelkową. Ważne jest, żeby kartony na przeprowadzce nie były zbyt ciężkie to znaczy nie powinny przekraczać ciężaru 30 kg, jest to wskazane, ze względu zarówno na zdrowie osób noszących karton, jak i ze względów bezpieczeństwa rzeczy transportowanych w pudełkach.

Ile warstw tektury powinny mieć kartony do przeprowadzki

W przypadku, gdy klient szuka na własną rękę kartonów staje przed dodatkowym dylematem, mianowicie jaki rodzaj kartonów wybrać. Do wyboru ma szeroki wachlarz. Najważniejsze oprócz wielkości kartonu to ilość warstw tektury. Pamiętajmy że rozmiar i rodzaj kartonu powinien być dostosowany do przedmiotów jakie zamierzamy pakować. Zasada jest prosta, ciężkie rzeczy pakujemy do małych kartonów, a lekkie przedmioty do dużych kartonów. Należy pamiętać że delikatne rzeczy powinno pakować się do kartonów o większej ilości warstw tektury.

 

Mocne i grube kartony posiadają zazwyczaj pięć warstw tektury. Oczywiście istnieje możliwość spakowania się w kartony o mniejszej trzywarstwowej tektury, jednak trzeba zrobić to we właściwy sposób. Tajemnica polega na wykorzystaniu całkowitej powierzchni opakowania, tak aby nie dopuścić do zapadnięcia się kartonu. Trzeba pamiętać, żeby dokładnie zakleić kartony, dzięki temu kartony nie rozkleją się pod wpływem ciężaru. Dodatkowo pamiętajmy że trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie!

Gdzie kupić, lub znaleźć kartony

Jeżeli nie chcesz kartonów od firmy przeprowadzkowej możesz je znaleźć na własną rękę w najróżniejszych miejscach:

  • pobliskie sklepy, gdzie możemy znaleść kartony po dostawach.
  • supermarkety i centra handlowe, gdzie ceny kartonów do przeprowadzki są dosyć wysokie.
  • sklepy z opakowaniami w którego asortymęcie są kartony do przeprowadzki.

Taśma do kartonów na przeprowadzkę

Podczas przeprowadzki taśma jest niezbędna. Dzięki taśmie Twój karton nie otworzy się i nie wysypią się rzeczy. Przyda się również do zabezpieczania przedmiotów w zestawie z folią bąbelkową, lub papierem pakowym. W sklepach można napotkać różne rodzaje taśmy na różnych klejach, o różnych długościach i szerokościach, warto wybrać taśmę której zaletą jest wysoka początkowa siła klejenia, oraz odporność na niskie i wysokie temperatury. Do takich klei należą taśmy oparte na kleju Hot-Melt. Idealny do klejenia zarówno lekkich, jak i ciężkich kartonów kartonów. Na tulei jest prawie 137 m taśmy.

Słowa kluczowe: ceny kartonów, gdzie kupić kartony na przeprowadzke, duże kartony do pakowania, do przeprowadzki, duże kartony do przeprowadzki, duze kartony gdzie kupic, kartony warszawa, gdzie kupić karton, kartony przeprowadzkowe, kartony do przeprowadzki, pudła do przeprowadzki, duże kartony, pudla do przeprowadzek