Przeprowadzka porady

Przeprowadzka porady – zapraszamy do zapoznania się z niniejszą stroną internetową, dzięki której uzyskają Państwo porady odnośnie procesu świadczenia usługi przeprowadzkowej.

Podstawowe porady które musisz wiedzieć dotyczą przede wszystkim czasu paru zasad które opisaliśmy poniżej. To właśnie te elementy przeprowadzki decydują o pozytywnym przebiegu przeprowadzki.

Przeprowadzki porady dotyczące czasu przeprowadzki

Po pierwsze zarezerwuj wcześniej termin przeprowadzki, dzięki temu masz możliwość wyboru dnia, oraz godziny rozpoczęcia przeprowadzki.

Po drugie nie umawiaj przeprowadzki na ostatni moment, ponieważ nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć. Do najczęściej spotykanych historii które się zdarzają to przede wszystkim:

  • Ekipa remontowa może mieć opóźnienie, co wpływa na opóźnienie także przeprowadzki
  • Choroba nie wybiera, ale sprawia że zamawiający przeprowadzkę przenoszą termin przeprowadzki na późniejszy termin
  • Winda przestaje działać, w szczególności jest to ważne, gdy przeprowadzka jest powyżej 4p bez windy 🙂
  • Gdy w grę wchodzą osoby trzecie, mianowicie sprzedawcy mieszkania nie wywiązują się z terminu oddania kluczy do Twojego nowego lokalu
  • Zamów przeprowadzkę od samego rana, ponieważ przeprowadzki są jak kupno chleba w sklepie, jeśli zamawiasz przeprowadzkę na popołudniowe, lub wieczorne godziny, musisz liczyć się z tym że musisz kupić to co zostało w sklepie, a dokładnie mówiąc firma od przeprowadzki się spóźnić, lub będzie chciała przełożyć całość przeprowadzki, lub jej część na inny termin.
  • Jest jeszcze wiele innych możliwości, których nie sposób wymienić, dlatego zaplanuj przeprowadzkę wcześniej, nie w ostatniej chwili i nie na ostatnią chwilę.

Przeprowadzka porady dotyczące ceny przeprowadzki

Po trzecie zdecyduj jaki zakres przeprowadzki interesuje?

Do wyboru masz tak zwaną tanią przeprowadzkę w której musisz wszystko spakować we własnym zakresie. Możesz również wybrać standardową usługę w której ty pakujesz drobne rzeczy do kartonów, a firma od przeprowadzki przygotuje meble do transportu. Możesz także wybrać kompleksową przeprowadzkę w której to firma przeprowadzkowa wykona za Ciebie wszelkie prace związane z przeprowadzką tzn. zabezpieczy meble do transportu, oraz spakuje wszystkie drobne rzeczy do kartonów. Pamiętaj im więcej zrobisz we własnym zakresie, tym przeprowadzka będzie tańsza.

Przeprowadzka porady dotyczące kartonów

Jeśli planujesz spakować drobne rzeczy we własnym zakresie do kartonów, to obowiązkowo podpisz je tak aby pracownicy przenoszący rzeczy wiedzieli do którego pomieszczenia mają trafić. Zadbaj o to aby również pomieszczenia do których mają trafić rzeczy były odpowiednio podpisane.

Nie przepakuj kartonów

Kartony nie powinny być przepakowane, mianowicie powinny ważyć maksymalnie 30 kg. Jest to nie tylko nasze zalecenie, ale również przepisy prawa pracy przewidują żeby pracownik w stałej pracy nie przeciążał organizmu.

Nie wypożyczaj używanych kartonów

Wypożyczanie używanych kartonów z jednej strony daje oszczędność z drugiej strony może nieść za sobą poważne konsekwencje.  Mimo oszczędności nie decyduj się na takie rozwiązanie, ponieważ w używanych kartonach mogą znajdować się robaki, lub ich jaja. Dopiero później w Twoim nowym lokalu możesz przekonać się, że to nie było dobre rozwiązanie. Jednak wtedy będzie za późno na zmianę decyzji.

Przeprowadzka porady dotyczące przygotowań

Posegreguj rzeczy, nie zabieraj ze sobą niepotrzebnych rzeczy, mianowicie posegreguj rzeczy na te, które są Ci potrzebne, a które są do wyrzucenia. Jest to najlepszy moment na takie czynności, jeśli tego nie zrobisz zapłacisz za przeprowadzkę więcej, oraz zagracisz miejsce w nowym lokalu.

Spakuj najważniejsze rzeczy w bagaż podręczny

Przygotowując się do przeprowadzki spakuj się podobnie jak do wyjazdu na wakacje. Zapakuj w bagaż najważniejsze rzeczy, takie jak bieliznę, ubrania, leki, dokumenty, dzięki temu przez najbliższe dni po przeprowadzce będziesz mieć wszystko pod ręką. Dodatkowo do bagażu spakuj najcenniejsze rzeczy, zapewnisz sobie tym spokój, oraz pozbędziesz się nerwów i stresu.

To tylko ogólne porady dotyczące przeprowadzki, jeśli chcesz poznać więcej szczegółów zapoznaj się z artykułami poniżej.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]