Jak samodzielnie zapakować swoje mienie?

Samodzielne pakowanie własnego dobytku pozwala na obniżenie kosztów współpracy z firmą transportową. Należy jednak pamiętać o tym, że w takim przypadku to klient ponosi odpowiedzialność za zabezpieczenie przewożonych przedmiotów. Oto kilka wskazówek profesjonalistów, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych szkód.

Po pierwsze, nie odkładaj prac związanych z pakowaniem na ostatnią chwilę. Wpierw zaopatrz się w kartony, folię bąbelkową i folię stretch – taki ekwipunek pomoże zabezpieczyć zarówno najmniejsze przedmioty, jak i meble o dużych gabarytach. Przydadzą się pudła kartonowe o różnych wielkościach i grubościach, możesz je zakupić lub poprosić o ich udostępnienie w sklepach przemysłowych. Większe kartony będą idealne dla cięższych przedmiotów, podczas ich podnoszenia pamiętaj też o tym, by używać siły mięśni nóg, a nie tylko kręgosłupa. W przeciwnym przypadku będziesz musiał odchorować swoją przeprowadzkę.

Najwygodniej jest pakować swój dobytek według określonej listy, pozwala to uniknąć zbędnego chaosu. Cięższe przedmioty ułóż na dnie kartonu, lżejsze na wierzchu. Pamiętaj też o tym, by sortować rzeczy tematycznie, dzięki temu otwierając pudło, będziesz mniej więcej wiedział, co dokładnie się w nim znajduje. Ułatwi to też rozpakowywanie i układanie przedmiotów w nowym mieszkaniu. Każdy karton możesz też dodatkowo opisać z pomocą markera. Wybierz jedno pomieszczenie i tam składuj wszystkie spakowane pudła.

Gdy będziesz przewozić lodówkę i zamrażarkę zwróć uwagę na to, że powinna być już sucha i gotowa do transportu. Warto zatem już kilka dni wcześniej rozmrozić ją, wysuszyć i przewietrzyć. Takie sprzęty przewozi się zawsze w pozycji pionowej, by nie straciły swoich właściwości.

Na sam koniec zwykle zostawiamy transport roślin domowych, ponieważ są delikatne i nie powinny przebywać w trudnych warunkach atmosferycznych. Aby zminimalizować ryzyko przemarznięcia i uszkodzeń mechanicznych, można je owinąć bardzo dokładnie folią stretch. Pamiętamy także o tym, by przenosić je w pierwszej kolejności do nowego mieszkania.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]