Jak samodzielnie zapakować swoje mienie?

Samodzielne pakowanie własnego dobytku pozwala na obniżenie kosztów współpracy z firmą transportową. Należy jednak pamiętać o tym, że w takim przypadku to klient ponosi odpowiedzialność za zabezpieczenie przewożonych przedmiotów. Oto kilka wskazówek profesjonalistów, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych szkód.

Po pierwsze, nie odkładaj prac związanych z pakowaniem na ostatnią chwilę. Wpierw zaopatrz się w kartony, folię bąbelkową i folię stretch – taki ekwipunek pomoże zabezpieczyć zarówno najmniejsze przedmioty, jak i meble o dużych gabarytach. Przydadzą się pudła kartonowe o różnych wielkościach i grubościach, możesz je zakupić lub poprosić o ich udostępnienie w sklepach przemysłowych. Większe kartony będą idealne dla cięższych przedmiotów, podczas ich podnoszenia pamiętaj też o tym, by używać siły mięśni nóg, a nie tylko kręgosłupa. W przeciwnym przypadku będziesz musiał odchorować swoją przeprowadzkę.

Najwygodniej jest pakować swój dobytek według określonej listy, pozwala to uniknąć zbędnego chaosu. Cięższe przedmioty ułóż na dnie kartonu, lżejsze na wierzchu. Pamiętaj też o tym, by sortować rzeczy tematycznie, dzięki temu otwierając pudło, będziesz mniej więcej wiedział, co dokładnie się w nim znajduje. Ułatwi to też rozpakowywanie i układanie przedmiotów w nowym mieszkaniu. Każdy karton możesz też dodatkowo opisać z pomocą markera. Wybierz jedno pomieszczenie i tam składuj wszystkie spakowane pudła.

Gdy będziesz przewozić lodówkę i zamrażarkę zwróć uwagę na to, że powinna być już sucha i gotowa do transportu. Warto zatem już kilka dni wcześniej rozmrozić ją, wysuszyć i przewietrzyć. Takie sprzęty przewozi się zawsze w pozycji pionowej, by nie straciły swoich właściwości.

Na sam koniec zwykle zostawiamy transport roślin domowych, ponieważ są delikatne i nie powinny przebywać w trudnych warunkach atmosferycznych. Aby zminimalizować ryzyko przemarznięcia i uszkodzeń mechanicznych, można je owinąć bardzo dokładnie folią stretch. Pamiętamy także o tym, by przenosić je w pierwszej kolejności do nowego mieszkania.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader