Różne rodzaje opakowań i zabezpieczeń

Nie musisz już obawiać się o bezpieczeństwo Twojego dobytku podczas przeprowadzki. Obecnie, dostępne są różnego rodzaju środki, które pomogą ochronić przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tym artykule opisaliśmy kilka z nich po to, by ułatwić Ci wybór i pracę podczas pakowania.

Najbardziej popularne są kartony klapowe. Można je dostać w sklepach spożywczych, jednak te najlepszej jakości można bez problemu nabyć u nas lub w specjalistycznych hurtowniach. Popularne pudła kartonowe pomagają w przeprowadzce, ale nie zawsze w zadowalającym stopniu ochronią Twoje dobra. Należy pamiętać o tym, że cięższe przedmioty wymagają lepszych zabezpieczeń. Możesz więc wypełnić wolne miejsce w kartonach z pomocą folii bąbelkowej, dzięki której przedmioty umieszczone we wnętrzu nie będą się przemieszczać. Jest to specjalny rodzaj folii, w której umieszczone zostały pęcherzyki powietrza skutecznie chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jeśli zdaje Ci się, że pudło jest za bardzo obciążone, możesz owinąć je folią stretch, która z kolei pomoże utrzymać większą masę przedmiotów. Ten typ tworzywa jest nie bez powodu ceniony przez wiele firm zlecających wysyłkę i transport przedmiotów. Jego zalety to duża wytrzymałość i rozciągliwość oraz idealnie przylegająca powierzchnia, umożliwiająca połączenie ze sobą kilku przedmiotów w jeden pakunek. Mniejsze pudła możesz po prostu zakleić mocną taśmą pakową. Wybieraj te grubsze, w kolorze brązowym, ponieważ są one bardziej wytrzymałe.

Przedmioty wymagające zachowania podwyższonej ostrożności takie jak ozdoby ze szkła, filiżanki i talerze należy zapakować oddzielnie, używając do tego folii bąbelkowej, a następnie owinąć taśmą pakową, by nie przemieszczały się wewnątrz kartonów. W ten sposób zabezpieczona porcelana i szkło nie stłuką się.

Jeśli zamierzasz samodzielnie przygotować swój majątek do transportu, zachowaj należytą ostrożność podczas pakowania. Pozwoli Ci to uniknąć zniszczeń i sprawi, że przeprowadzka będzie mniej stresująca.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]