Jak pakować i przewozić rzeczy?

O ile transport mebli i cięższych sprzętów RTV i AGD jest tym elementem przeprowadzki, który wykonujesz z pomocą profesjonalnej firmy, o tyle drobne przedmioty, ubrania i wszystko pozostałe zwykle pakujesz na własną rękę. Dowiedz się, jak zrobić to maksymalnie wydajnie i skutecznie.

Dokonaj selekcji

Przede wszystkim przeprowadzka wydaje się idealnym momentem na przeprowadzenie gruntownej oceny dotychczasowego stanu posiadania. Ubrania, których nie zakładasz od lat; sprzęty domowe, które nie doczekają się już naprawy; stosy dawno przeczytanych gazet. Istnieje mnóstwo przedmiotów zalegających w naszych szafach, ale nieruszanych latami. Nie ma lepszej okazji do ich selekcji niż przeprowadzka w nowe miejsce. Stopniowo przeglądaj kolejne „kategorie” przedmiotów. Pakujesz ubrania? Zacznij robić to nieco wcześniej, aby odłożyć te, których na pewno nie założysz po przeprowadzce. Spakowane do osobnego worka, możesz oddać na cele charytatywne lub sprzedać na portalach aukcyjnych. Analogicznie w przypadku wszystkich pozostałych obszarów – od kuchni, przez bibliotekę, po szuflady ze sprzętem elektronicznym. Zawsze możesz coś sprzedać lub podarować komuś, kto tego bardziej potrzebuje. Do nowego mieszkania zabierz tylko przedmioty naprawdę przydatne i ważne.

Oszczędzaj miejsce

Pora na pakowanie przedmiotów. Jak się domyślasz, inaczej zabezpiecza się lustro, inaczej konsolę do gier, a w jeszcze odmienny sposób odkurzacz. Jeśli chodzi o sprzęt RTV i AGD, dobrym krokiem będzie poszukanie wszystkich oryginalnych kartonów i opakowań – szczególnie, jeśli nie usunąłeś z nich styropianowych i piankowych zabezpieczeń. Te same kartony, na przykład od urządzeń, których już nie masz, świetnie sprawdzą się do zapakowania rzeczy podobnych gabarytowo. Opakowanie od dużego telewizora LED może np. stanowić pudło na lustro wiszące dotychczas w przedpokoju. Oszczędzisz miejsce szczególnie w przypadku urządzeń kuchennych – np. w większe garnki wkładaj mniejsze. Zabierając do nowego mieszkania torby, walizki i plecaki, wykorzystaj je przy przeprowadzce i wypełnij szczelnie ubraniami czy przedmiotami codziennego użytku. Swoją drogą, ubrania stanowią w takiej sytuacji ochronę szkła czy drewna. Pamiętaj o bezpieczeństwie Najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie wszystkich przedmiotów przed skutkami ubocznymi przeprowadzki. Ubrania mogą się zabrudzić, naczynia zbić, drewno obetrzeć, książki podrzeć i tak dalej, i tak dalej… Styropian, ręczniki, folia bąbelkowa, oryginalne opakowania, papier, worki foliowe – to Twoi najważniejsi sprzymierzeńcy na etapie pakowania przedmiotów przeznaczonych do transportu pod nowy adres. Szczególną ostrożność zachowaj przy przedmiotach ostrych, ciężkich i wrażliwych na upadek.

Kolejność też się liczy

O ile wszystkie możliwe bagaże przewozi za Ciebie firma transportowa, ten punkt nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak stopniowo przenosisz się do nowego mieszkania we własnym zakresie, zaplanuj także kolejność przewożenia przedmiotów. Wiadomo, że w pierwszej kolejności będziesz potrzebować ubrań, sprzętu RTV i AGD czy naczyń. Z czasem możesz dokładać książki, kolekcje, ozdoby czy wszelkiego rodzaju pamiątki. Zachowaj systematyczność, aby niczego nie zgubić i przy wprowadzaniu się pod nowy adres urządzić się ze spokojem oraz przyjemnością.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]