Jak pakować i przewozić rzeczy?

O ile transport mebli i cięższych sprzętów RTV i AGD jest tym elementem przeprowadzki, który wykonujesz z pomocą profesjonalnej firmy, o tyle drobne przedmioty, ubrania i wszystko pozostałe zwykle pakujesz na własną rękę. Dowiedz się, jak zrobić to maksymalnie wydajnie i skutecznie.

Dokonaj selekcji

Przede wszystkim przeprowadzka wydaje się idealnym momentem na przeprowadzenie gruntownej oceny dotychczasowego stanu posiadania. Ubrania, których nie zakładasz od lat; sprzęty domowe, które nie doczekają się już naprawy; stosy dawno przeczytanych gazet. Istnieje mnóstwo przedmiotów zalegających w naszych szafach, ale nieruszanych latami. Nie ma lepszej okazji do ich selekcji niż przeprowadzka w nowe miejsce. Stopniowo przeglądaj kolejne „kategorie” przedmiotów. Pakujesz ubrania? Zacznij robić to nieco wcześniej, aby odłożyć te, których na pewno nie założysz po przeprowadzce. Spakowane do osobnego worka, możesz oddać na cele charytatywne lub sprzedać na portalach aukcyjnych. Analogicznie w przypadku wszystkich pozostałych obszarów – od kuchni, przez bibliotekę, po szuflady ze sprzętem elektronicznym. Zawsze możesz coś sprzedać lub podarować komuś, kto tego bardziej potrzebuje. Do nowego mieszkania zabierz tylko przedmioty naprawdę przydatne i ważne.

Oszczędzaj miejsce

Pora na pakowanie przedmiotów. Jak się domyślasz, inaczej zabezpiecza się lustro, inaczej konsolę do gier, a w jeszcze odmienny sposób odkurzacz. Jeśli chodzi o sprzęt RTV i AGD, dobrym krokiem będzie poszukanie wszystkich oryginalnych kartonów i opakowań – szczególnie, jeśli nie usunąłeś z nich styropianowych i piankowych zabezpieczeń. Te same kartony, na przykład od urządzeń, których już nie masz, świetnie sprawdzą się do zapakowania rzeczy podobnych gabarytowo. Opakowanie od dużego telewizora LED może np. stanowić pudło na lustro wiszące dotychczas w przedpokoju. Oszczędzisz miejsce szczególnie w przypadku urządzeń kuchennych – np. w większe garnki wkładaj mniejsze. Zabierając do nowego mieszkania torby, walizki i plecaki, wykorzystaj je przy przeprowadzce i wypełnij szczelnie ubraniami czy przedmiotami codziennego użytku. Swoją drogą, ubrania stanowią w takiej sytuacji ochronę szkła czy drewna. Pamiętaj o bezpieczeństwie Najważniejszą kwestią jest zabezpieczenie wszystkich przedmiotów przed skutkami ubocznymi przeprowadzki. Ubrania mogą się zabrudzić, naczynia zbić, drewno obetrzeć, książki podrzeć i tak dalej, i tak dalej… Styropian, ręczniki, folia bąbelkowa, oryginalne opakowania, papier, worki foliowe – to Twoi najważniejsi sprzymierzeńcy na etapie pakowania przedmiotów przeznaczonych do transportu pod nowy adres. Szczególną ostrożność zachowaj przy przedmiotach ostrych, ciężkich i wrażliwych na upadek.

Kolejność też się liczy

O ile wszystkie możliwe bagaże przewozi za Ciebie firma transportowa, ten punkt nie ma większego znaczenia. Jeśli jednak stopniowo przenosisz się do nowego mieszkania we własnym zakresie, zaplanuj także kolejność przewożenia przedmiotów. Wiadomo, że w pierwszej kolejności będziesz potrzebować ubrań, sprzętu RTV i AGD czy naczyń. Z czasem możesz dokładać książki, kolekcje, ozdoby czy wszelkiego rodzaju pamiątki. Zachowaj systematyczność, aby niczego nie zgubić i przy wprowadzaniu się pod nowy adres urządzić się ze spokojem oraz przyjemnością.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader