Dlaczego się przeprowadzamy?

Człowiek zmienia miejsce swojego zamieszkania z wielu różnych powodów. Najczęściej bywa tak, że po prostu dostajemy bardziej atrakcyjną pracę w innym mieście, wyjeżdżamy na studia bądź po pewnym czasie wracamy w rodzinne strony. Bardzo często zdarza się, że potrafimy pokonać dziesiątki kilometrów, by znaleźć wymarzoną nieruchomość, z którą zwiążemy się na całe życie.

Przeprowadzki i zmiany miejsca zamieszkania nie są niczym nowym z ewolucyjnego punktu widzenia. Pierwsi ludzie byli koczownikami. Bardzo często zmieniali lokalizację swoich obozów. Dzięki temu mieli zawsze dostateczną ilość pożywienia, żyjąc jednocześnie w zgodzie z naturą. Częste przeprowadzki zmuszały do posiadania niewielkiej liczby dóbr, by można je było szybko przenieść do nowego obozu. Z czasem jednak zaczęliśmy udomawiać zwierzęta, uprawiać ziemię i zostawać na dłużej w danym miejscu. Okazało się, że migracje nie są potrzebne.

Oczywiście od tamtego okresu w historii dzieli nas ogromna przepaść. Dziś korzystamy z dobrodziejstw wielkich miast i maleńkich wiosek zależnie od tego, co się nam w danej chwili bardziej podoba. Przeprowadzki z ogromnych metropolii do podmiejskich wiosek nikogo nie dziwią. Powietrze jest tam świeższe, a do pracy zawsze można dojechać. Miasta oferują nam mnóstwo różnorodnej rozrywki, tanie zakupy, atrakcyjną pracę oraz wykształcenie. Z tego powodu młodzi ludzie przeprowadzają się, by skończyć studia i niestety często nie wracają już w rodzinne strony, gdzie nie otrzymali by takich możliwości.

Życie na wsi położonej z dala od ośrodków wielkomiejskich nie jest wcale proste. Każdy wie o tym, że ceny w wiejskich sklepikach są wyższe niż w wielkich dyskontach, trudno tu o jakąkolwiek pracę, nie ma atrakcyjnych klubów i restauracji, a zimą nieodśnieżone drogi potrafią być nieprzejezdne przez kilka godzin zanim ktoś o nie nie zadba.

Przeprowadzki z miasta na wieś i odwrotnie są zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. To czy ktoś wybierze apartament w centrum miasta, czy willę na wsi zależy głównie od subiektywnych preferencji i możliwości finansowych. Na szczęście dziś z przeprowadzkami dziś o wiele łatwiej niż chociażby kilkadziesiąt lat temu.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader