O czym zapominamy podczas przeprowadzki?

Źle zorganizowanym przeprowadzkom niestety towarzyszy chaos i pośpiech. W takich warunkach nie trudno o pomyłki i zapominalstwo. Zobacz, o czym najczęściej zapominamy podczas zmiany miejsca zamieszkania!

Bardzo często zdarza się, że po przeniesieniu się wraz z całym dobytkiem pod nowy adres, korespondencja nadal trafia na ten poprzedni. Warto pomyśleć o tym i sprawdzić, jakie dane osobowe widnieją we wszystkich bazach danych firm, w którym je podawaliśmy. Należy je niezwłocznie zmienić, w przeciwnym przypadku prywatna korespondencja, katalogi firm, rachunki, a nawet karty kredytowe przychodzić będą na Twój poprzedni adres. W związku z tym w każdej chwili mogą trafić do niepowołanych rąk ludzi, których nawet nie znasz. O ten szczegół należy bezzwłocznie zadbać. Należy też zakończyć umowy z dostawcami mediów, a w szczególności internetu, usług telekomunikacyjnych i telewizji kablowej – to właśnie o tym najczęściej zapominamy. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał płacić dalej.

Przeprowadzka jest również dobrym pretekstem do zmiany haseł bankowych, do kart kredytowych, a nawet do portali internetowych, na których jesteś zarejestrowany. Jeśli przeprowadzasz się w odległe od poprzedniego mieszkania miejsce, nie zapomnij oddać wypożyczonych wcześniej książek, czy płyt DVD z filmami. Przywiezienie ich z powrotem może okazać się niewykonalne.

Podczas przeprowadzki pochłonięci jesteśmy pakowaniem przedmiotów znajdujących się w starym mieszkaniu. Niektórym osobom zdarza się zupełnie zapomnieć o własnościach, które znajdują się w piwnicach, garażach i strychach. Nawet jeśli nadają się one tylko do wyrzucenia, warto się nimi zająć i nie pozostawiać tej czynności następnym najemcom lokalu. Ty też byś nie chciał po kimś sprzątać.

Czasem zapominamy o drobiazgach, które pozostawiamy na ostatni kurs samochodem. Przestawimy coś w tak zwane bezpieczne miejsce, które znajduje się w zasięgu naszego wzroku, a potem zapominamy o tym. Najważniejsze, by dopilnować wszystkiego. Jeśli podejrzewasz, że może być trudno, po prostu zapisz na kartce listę czynności do wykonania.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader