O czym zapominamy podczas przeprowadzki?

Źle zorganizowanym przeprowadzkom niestety towarzyszy chaos i pośpiech. W takich warunkach nie trudno o pomyłki i zapominalstwo. Zobacz, o czym najczęściej zapominamy podczas zmiany miejsca zamieszkania!

Bardzo często zdarza się, że po przeniesieniu się wraz z całym dobytkiem pod nowy adres, korespondencja nadal trafia na ten poprzedni. Warto pomyśleć o tym i sprawdzić, jakie dane osobowe widnieją we wszystkich bazach danych firm, w którym je podawaliśmy. Należy je niezwłocznie zmienić, w przeciwnym przypadku prywatna korespondencja, katalogi firm, rachunki, a nawet karty kredytowe przychodzić będą na Twój poprzedni adres. W związku z tym w każdej chwili mogą trafić do niepowołanych rąk ludzi, których nawet nie znasz. O ten szczegół należy bezzwłocznie zadbać. Należy też zakończyć umowy z dostawcami mediów, a w szczególności internetu, usług telekomunikacyjnych i telewizji kablowej – to właśnie o tym najczęściej zapominamy. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał płacić dalej.

Przeprowadzka jest również dobrym pretekstem do zmiany haseł bankowych, do kart kredytowych, a nawet do portali internetowych, na których jesteś zarejestrowany. Jeśli przeprowadzasz się w odległe od poprzedniego mieszkania miejsce, nie zapomnij oddać wypożyczonych wcześniej książek, czy płyt DVD z filmami. Przywiezienie ich z powrotem może okazać się niewykonalne.

Podczas przeprowadzki pochłonięci jesteśmy pakowaniem przedmiotów znajdujących się w starym mieszkaniu. Niektórym osobom zdarza się zupełnie zapomnieć o własnościach, które znajdują się w piwnicach, garażach i strychach. Nawet jeśli nadają się one tylko do wyrzucenia, warto się nimi zająć i nie pozostawiać tej czynności następnym najemcom lokalu. Ty też byś nie chciał po kimś sprzątać.

Czasem zapominamy o drobiazgach, które pozostawiamy na ostatni kurs samochodem. Przestawimy coś w tak zwane bezpieczne miejsce, które znajduje się w zasięgu naszego wzroku, a potem zapominamy o tym. Najważniejsze, by dopilnować wszystkiego. Jeśli podejrzewasz, że może być trudno, po prostu zapisz na kartce listę czynności do wykonania.

 

 

Magda Szczygielska
Magda Szczygielska
12:36 30 Dec 22
Bardzo polecam. Panowie znakomicie zorganizowani. Potrafią rozmontować i zmontować co potrzeba. Dysponowali potrzebnymi materiałami. Ekipa, która u mnie pracowała, z poczuciem humoru. Dwie uwagi - ekipa była przed umówioną godziną, ale wcześniej zadzwonili i zapytali, czy można. Po drugie - nieprecyzyjna informacja na stronie. Warto podać, co mogę zamówić jako standard, a co , jako poszerzone usługi.
Sylwia C
Sylwia C
11:41 30 Dec 22
Polecam! Profesjonalna obsługa. Panowie dysponują folią zabezpieczającą meble, także można bez obaw powierzyć przeprowadzkę nawet najcenniejszych rzeczy.
Michał Jałowiecki
Michał Jałowiecki
15:19 02 Dec 22
Polecam, bardzo szybko i sprawnie dokonano przeprowadzki. Panowie bardzo weseli, więc się i pośmialiśmy. Meble rozkręcone szybko, zabezpieczone bardzo dobrze. Ekran telewizora zabezpieczyli dodatkowo aby nie uległ uszkodzeniu. Meble rozwozilśmy w kilka miejsc i nie było z tym problemu. Pozdrawiam Pana co się boi kurczaków.
Zobacz wszystkie opinie
js_loader