Przeprowadzki dla seniorów

Przeprowadzki dla seniorów – profesjonalne przeprowadzki dla osób starszych, emerytów, seniorów.

Przeprowadzka osób starszych – gdzie przeprowadzają się seniorzy?

Mówi się, że starych drzew się nie przesadza, podobno to samo przysłowie tyczy się do przeprowadzki seniorów. Starsze osoby zamieszkują u swoich bliskich, zamieniają się z nimi mieszkaniami na mniejsze, przeprowadzają się bliżej swoich rodzin, rodziny przeprowadzają się bliżej nich, bądź przeprowadzają się do domów opieki.

Co powinien wziąć ze sobą senior na przeprowadzkę?

Gdy wszystko jest w gronie rodzinnym osobie starszej łatwiej jest nawiązać w nowym miejscu nowe kontakty. Gorzej jest gdy osoba przeprowadza się do nowego miejsca ,gdzie nie ma żadnych znajomych. Warto wtedy wcześniej zobaczyć lokal, oraz poznać sąsiadów i pobliskie okolice. Ważne jest, aby senior przeprowadzając się do nowego miejsca wziął ze sobą swoje ulubione rzeczy, np.: książkę, płytę, pamiątki, meble. Tego rodzaju przedmioty sprawią, że senior szybciej przyzwyczai się do nowego lokum.

Dlaczego przeprowadzają się seniorzy?

Często przeprowadzka jest bliżej miejsca zamieszkania rodziny, czasem wręcz po sądziedzku, wtedy łatwiej jest wszystkim w codziennych obowiązkach. Rodzina może poświęcić seniorowi więcej czasu niż dotychczas. Komfort psychiczny osoby starszej poprawia również przekonanie, że dzieci i wnuki będą ją odwiedzać często i regularnie. Aktywny udział rodziny jest bardzo ważnym elementem. – Mocne więzi rodzinne mają ogromne znaczenie dla samopoczucia seniora. To jeden z kluczowych czynników obniżających poziom stresu.

Jakie pomóc seniorowi w przeprowadzce?

Planując przeprowadzkę należy pamiętać aby informować seniora o wszystkich decyzjach i krokach, nawet jeśli nie mamy pewności, że nas w pełni rozumie. Bardzo istotne by w trakcie przeprowadzki najważniejsze rzeczy typu leki, dokumenty wyniki badań medycznych kosmetyki, bielizna były spakowane w podręczny bagaż. W razie potrzeby unikniemy nerwowych poszukiwań.

Jakie mogą pojawić się problemy podczas przeprowdzki?

Przeprowadzka osoby starszej często wiąże się z tym że jest dużo rzeczy do zabrania. Jednak nie wszystko można zabrać na nową lokalizację, ponieważ metraż nowego lokum jest mniejszy.. Przychodzi czas dla seniora na rozstanie się z pewnymi rzeczami. Wielokroć zdarza się że osoby starsze nie chcą się rozstać ze swoimi rzeczami. Trzeba porozmawiać z seniorem przed przeprowadzką o wszystkich decyzjach i krokach, oraz przekonać go, żeby wziął ze sobą swoje najbardziej ulubione i niezbędne rzeczy np.: książkę, płytę, pamiątki, meble, kosmetyki.

Firma przeprowadzkowa powinna mieć wykwalifikowany personel, który działa z zaangażowaniem i wyrozumieniem. Wygodnym rozwiązaniem jest seniorowi zapewnienie zajęć w trakcie przeprwowadzki, wycieczki do rodziny, wyjście na spacer. Wtedy omija go wszelki stres związany z usługą przeprowadzki. Jeżeli senior z chęcią podchodzi do przeprowadzki warto wtedy dać mu lekkie zajęcie, w którym będzie czuł się potrzebny w trakcie przeprowadzki. Postępowanie uzależnione jest indywidualnie od przypadku starszej osoby.

Co jeszcze warto pamiętać?

Warto pamiętać, aby lodówka była powoli opróżniana, tak aby na dzień przeprowadzki było jak najmniej rzeczy w lodówce i zamrażalniku.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader