Transport i przewóz szafy

Transport i przewóz szafy – Duże szafy to meble, które sprawiają szczególnie duże trudności podczas przeprowadzki. Dotyczy to zwłaszcza nieporęcznych szaf narożnych, szaf trzydrzwiowych czy mających powyżej 3 metrów. W przypadku braku możliwości transportu szafy w całości, konieczne jest jej rozkręcenie. Wiele zależy oczywiście od tego, na które piętro będzie trzeba szafę wnisć. W przypadku, gdy jest ona przewożona np. z pierwszego piętra na parter, to można zaryzykować transport w całości. Jeśli jednak przeprowadzka realizowana jest z wysokiego piętra lub na wysokie piętro, a klatka schodowa jest wąska, to zdecydowanie lepszą opcją jest demontaż szafy i transport w elementach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że duża szafa może zwyczajnie nie zmieścić się w ciągu transportowym, co może być przyczyną sporych problemów podczas przeprowadzki.

Transport i przewóz szafy Warszawa i okolice

Rozpoczynając rozkręcanie szafy trzeba pamiętać o tym, że najlepiej robić to, gdy mebel znajduje się w pozycji poziomej. Demontaż szafy przebiega stopniowo i rozpoczyna się od zdemontowania półek, drzwiczek oraz szuflad Następnie odkręca się górę oraz dół szafy, łącznie z nóżkami. Szafę raczej trudno rozkręcić samodzielnie, najlepiej jeśli pomaga w tym druga osoba, która będzie przede wszystkim przytrzymywać rozkręcane elementy. Bardzo ważne jest także to, aby każdy odkręcony element podpisać. Często wydaje się, że ponowne złożenie szafy jest zadaniem banalnym, ale w rzeczywistości problemy z montażem bywają spore, zwłaszcza gdy rozkręconych był kilka szaf.

Przed transportem należy każdy element odpowiednio zabezpieczyć, stosując folię bąbelkową i taśmę klejącą. W przypadku, gdy szafa transportowana jest w całości, należy dokładnie zakleić jej drzwi, a następnie owinąć mebel folią stretch, która zabezpieczy go przed uszkodzeniem. Jeśli mebel zamykany jest na kluczyk, to należy przykleić go do tylnej ścianki. Najtrudniejsze jest znoszenie i wnoszenie szafy po klatce schodowej. Pierwsza osoba powinna iść tyłem i trzymać mebel od spodu, a druga musi do przytrzymywać.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader