Transport i przewóz szafy

Transport i przewóz szafy – Duże szafy to meble, które sprawiają szczególnie duże trudności podczas przeprowadzki. Dotyczy to zwłaszcza nieporęcznych szaf narożnych, szaf trzydrzwiowych czy mających powyżej 3 metrów. W przypadku braku możliwości transportu szafy w całości, konieczne jest jej rozkręcenie. Wiele zależy oczywiście od tego, na które piętro będzie trzeba szafę wnisć. W przypadku, gdy jest ona przewożona np. z pierwszego piętra na parter, to można zaryzykować transport w całości. Jeśli jednak przeprowadzka realizowana jest z wysokiego piętra lub na wysokie piętro, a klatka schodowa jest wąska, to zdecydowanie lepszą opcją jest demontaż szafy i transport w elementach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że duża szafa może zwyczajnie nie zmieścić się w ciągu transportowym, co może być przyczyną sporych problemów podczas przeprowadzki.

Transport i przewóz szafy Warszawa i okolice

Rozpoczynając rozkręcanie szafy trzeba pamiętać o tym, że najlepiej robić to, gdy mebel znajduje się w pozycji poziomej. Demontaż szafy przebiega stopniowo i rozpoczyna się od zdemontowania półek, drzwiczek oraz szuflad Następnie odkręca się górę oraz dół szafy, łącznie z nóżkami. Szafę raczej trudno rozkręcić samodzielnie, najlepiej jeśli pomaga w tym druga osoba, która będzie przede wszystkim przytrzymywać rozkręcane elementy. Bardzo ważne jest także to, aby każdy odkręcony element podpisać. Często wydaje się, że ponowne złożenie szafy jest zadaniem banalnym, ale w rzeczywistości problemy z montażem bywają spore, zwłaszcza gdy rozkręconych był kilka szaf.

Przed transportem należy każdy element odpowiednio zabezpieczyć, stosując folię bąbelkową i taśmę klejącą. W przypadku, gdy szafa transportowana jest w całości, należy dokładnie zakleić jej drzwi, a następnie owinąć mebel folią stretch, która zabezpieczy go przed uszkodzeniem. Jeśli mebel zamykany jest na kluczyk, to należy przykleić go do tylnej ścianki. Najtrudniejsze jest znoszenie i wnoszenie szafy po klatce schodowej. Pierwsza osoba powinna iść tyłem i trzymać mebel od spodu, a druga musi do przytrzymywać.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

 

[grw id=”1357″]