Transport i przewóz wystaw i dzieł sztuki

Transport i przewóz wystaw i dzieł sztuki jest zadaniem, którego nie będzie w stanie podjąć się każda firma transportowa, ponieważ odpowiedzialność za taką usługę często przerasta możliwości niejednego przedsiębiorstwa. Muzea w Polsce mają jednak do swojej dyspozycji najlepsze firmy, które sprawdziły się przy okazji poprzednich transportów. Z nimi przeważnie prowadzona jest stała współpraca, która ma miejsce od czasu do czasu. Wiadomą rzeczą jest to, że tak delikatne i często wiekowe eksponaty nie mogą opuszczać swojego muzeum regularnie i to na dłuższy czas. Wiek, specyfika oraz wysoka wartość sprawiają, że transport tego rodzaju rzeczy staje się jeszcze większą odpowiedzialnością, którą udźwigną tylko najlepsi w branży transportowej.

Jak transportować dzieła sztuki na potrzeby wystawy?

Transport i przewóz wystaw jest trudny przede wszystkim dla tego, że potrzebna jest do tego profesjonalna wiedza oraz odpowiedni samochód, który znacznie różni się od tego do przewozu mebli. Cały proces odbywa się pod czujnym okiem konserwatorów sztuki oraz mecenasów. Nie mogą oni spuścić eksponatów z oczu, dodatkowo także muszą sprawować kontrolę nad tym, czy obrazy oraz inne eksponaty są prawidłowo przygotowane do transportu.

Transport i przewóz wystaw i dzieł sztuki

Transport i przewóz wystaw nie może mieć miejsca bez specjalistycznego taboru przystosowanego do przewozu dzieł sztuki. Odpowiednio przerobione do tego celu samochody posiadają takie udogodnienia jak na przykład sztywna zabudowa. Ważne jest także posiadanie przez nie miękkiego zawieszenia, które wyścielone jest przestrzenią ładunkową. Do tego ważne jest wyposażenie auta w specjalne uchwyty i pasów służących do dodatkowego zwiększenia stabilności ładunku podczas jazdy. Dobre firmy transportowe muszą świadczyć usługi dające gwarancje jakości oraz ewentualnego pokrycia strat. Właśnie z tego powodu konieczne jest przez nich wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Opiewa ona na poważniejsze kwoty, ponieważ wiele dzieł sztuki jest tak wysoko wyceniana. Solidne zabezpieczenia finansowe są więc potrzebne.

 

 

Robert Muchacki
Robert Muchacki
15:37 15 Nov 22
Była to JEDYNA firma do której zadzwoniłem i która była chętna mi pomóc bez dodatkowych kosztów, wymysłów etc. Przewóz odbył się elegancko - zabezpieczony tak, jak tego oczekiwałem. Jedyne czego mi brakowało (aczkolwiek nie było potrzebne!) to usługa ubezpieczenia sprzętu przed zniszczeniem - oczywiście, mogłaby być dodatkowo płatna.
Ama Gi Gałecka
Ama Gi Gałecka
23:57 02 Nov 22
Zdecydowanie polecam tę firmę! 5 GWIAZDEK TO ZA MAŁO! Ekipa na 6+Wyzwaniem dla pracowników było wniesienie 160 kg wanny i kookrdynacja jej docelowego osadzenia we współpracy z moim monterem. Wannę wnosiło 5 osób na bardzo wąskiej klatce schodowej. Każda osoba była w pełni zaangażowana w przebieg prac.Punktualność, spokój, wysoka kultura, humor, pomoc, zaangażowanie, szybkość, pomysłowość, kreatywność w działaniu. Decydujący okazał się też wózek, który pozwolił płynnie przesunąć wannę w wąskim przejściu i stał się pomocny dla montera. Dzięki wózkowi nie trzeba było kłaść wanny na bok w celach montażowych.Monter wszedł pod wannę i dokonał sprawnej instalacji.Osadzenie wanny także przebiegło bardzo pomyślnie.Od pierwszej minuty zostałam uspokojona i zaopiekowano się mną.W przyszłości zamierzam korzystać tylko z usług tej firmy!!!!!
Beata Zwolińska
Beata Zwolińska
10:51 10 Oct 22
kilka razy korzystaliśmy rodzinnie z usług firmy. panowie zawsze profesjonalni, punktualni i sympatyczni. łatwo się z nimi skontaktować i bez problemu można dogadać termin przeprowadzki czy transportu. polecam! 😀
Andrzej Konieczny
Andrzej Konieczny
14:44 15 Sep 22
Jestem bardzo zadowolony z wykonanej usługi przeprowadzki. Panowie przyjechali w umówionym dniu, nawet trochę przed czasem. Wszystkie rzeczy zapakowali do samochodu. Rzeczy wrażliwe zabezpieczyli przed uszkodzeniem. Przewieźli w miejsce docelowe, wypakowali. Bardzo szybko i sprawnie.Zdarzyło się drobne uszkodzenie na jednej, czy dwóch rzeczach ale gdybym sam to przewoził byłoby pewnie jeszcze gorzej. Ogólnie korzystałem z usług po raz trzeci i jestem mimo wszystko bardzo zadowolony. Polecam
Agata Czyz
Agata Czyz
08:14 06 Sep 22
Korzystałam 2 razy do przewiezienia ok 100 spakowanych kartonów i za każdym razem ekipa była 3 osobowa. Panowie byli bardzo sprawni i dobrze zorganizowani. Nic nie zginęło i nie zostało zniszczone. Za drugim razem ekipa mocno się spóźniła, bo przedłużyło się poprzednie zlecenie, ale Informowali o tym wcześniej, a mnie akurat nie robiło to różnicy.
Katarzyna Waksmundzka
Katarzyna Waksmundzka
05:29 01 Jul 22
Polecam! Przemiła obsługa, profesjonalizm, wysoka kultura osobista Panów. Meble, elektronika i obrazy zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione. Jestem bardzo zadowolona i na pewno jeszcze skorzystam z usług tej firmy!
Zobacz wszystkie opinie
js_loader