Transport pralki / Przewóz z zabezpieczeniem i przenoszeniem

Transport pralki / przewóz pralki to usługa którą możesz wykonać w wariancie taxi bagażowe, jak również w wariancie ze zniesieniem i wniesieniem pralki do lokalu

Transport pralki ze zniesieniem i wniesieniem

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która zajmuje  się kompleksowo transportem pralek, to nasza oferta jest idealna dla Ciebie! Nasza firma specjalizuje się w przewozie sprzętów AGD i zapewniamy usługi, które zagwarantują bezpieczny przewóz Twojej pralki.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów. Dbamy o to, aby urządzenie było odpowiednio przygotowane do transportu i zabezpieczone przed uszkodzeniem.

O ile nie ma zastrzeżeń, na życzenie klienta odłączymy urządzenie od zasilania, oraz od dopływu i odpływu wody. Jeśli posiadasz oryginalne śruby transportowe, zamontujemy je. Dodatkowo zabezpieczamy pralkę folią bąbelkową.

Tani przewóz pralki

Jeśli chcesz wykonać przewóz pralki jak najtaniej, możesz przygotować pralkę do transportu we własnym zakresie. Takie czynności skracają czas wykonania usługi, oraz ograniczają zużycie materiałów, co za tym idzie obniżają ostateczny koszt usługi.

  • Odłącz urządzenie od zasilania
  • Wyjmij pralkę z trudno dostępnych miejsc
  • Odłącz pralkę od dopływu i odpływu wody
  • Odkręć wąż z pralki. Do tego zadania przygotuj ścierkę do podłogi, ponieważ w wężu znajduje się woda.
  • Ułóż ścierkę do podłogi przy filtrze, który znajduje się na dole pralki, następnie odkręć filtr i spuść wodę, aby spuścić wodę do końca przechyl pralkę na front. Dzięki temu zabiegowi nie będzie ciekła woda z pralki w trakcie przenoszenia.
  • Zabezpiecz pralkę wkręcając oryginalne śruby transportowe, otwory do tych śrub znajdują się na tylnej ścianie pralki,
  • Na koniec zabezpiecz pralkę tak aby ruchome części (szuflada, drzwiczki) nie otwierały i nie wysówały w trakcie przenoszenia. Nie używaj do tych celów taśmy klejącej, ponieważ taśma zostawia ślady po kleju, a w najgorszym wypadku potrafi odkleić lakier bezbarwny. Najlepszym materiałem do tych celów jest folia stretch.

Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć pralkę przed uderzeniami, otarciami możesz najpierw owinąć pralkę folią bąbelkową, a następnie folią stretch.

Co zrobić po zakończonym transporcie

Zanim uruchomisz pralkę w nowym lokalu pamiętaj, aby zdjąć z niej wszystkie zabezpieczenia. Jeśli usługa była wykonywana podczas ujemnych temperatur, odczekaj min 2-3 godziny przed ponownym włączeniem. Dzięki temu pralka, a dokładniej układ elektryczny nie będzie poddana znacznym wahaniom temperatury

Nasza firma w zasadzie nie podejmuje się podłączenia pralki w nowym lokalu, jeśli jednak chcesz aby nasi pracownicy podłączyli pralkę do dopływu wody i odpływu wody, oraz sieci elektrycznej uzgodnij to z pracownikami. Nasza firma ponosi odpowiedzialności za prace hydrauliczne.

Śruby transportowe

Śruby transportowe są to specjalne elementy montowane do pralki, które pozwalają na bezpieczne przewożenie tego sprzętu. Służą one do stabilizacji pralki w pozycji pionowej i zabezpieczenia jej przed uszkodzeniem podczas transportu.

Zastosowanie śrub transportowych jest szczególnie ważne w przypadku pralek ładowanych od góry. Tego typu sprzęty są bardziej narażone na uszkodzenie. Śruby pozwalają na bezpieczne i stabilne przewiezienie pralki do nowego miejsca, bez ryzyka jej uszkodzenia.

śruby transportowe nie są standardowych rozmiarów. Każdy model pralki może wymagać innego typu i rozmiaru śrub transportowych.

Przewóz pralek bez śrub

Nie zaleca się transportowania pralki bez śrub transportowych, ponieważ jest to niebezpieczne dla sprzętu.  Śruby transportowe służą do stabilizacji pralki podczas przemieszczania i zabezpieczają ją przed nadmiernymi wstrząsami i uszkodzeniem. W związku z tym, aby przewiezienie urządzenia przebiegło bezpiecznie i bez żadnych problemów, należy ją odpowiednio przygotować i zabezpieczyć, a także wykorzystać odpowiednie śruby transportowe.

Jednakże jeśli nie posiadasz oryginalnych zabezpieczeń, nie martw się ponieważ firmy transportowe w tym nasza nie robi problemów.

Przewóz pralki na leżąco

Nie powinno się przewozić na leżąco pralki, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia bębna programatora i innych elementów wewnętrznych pralki. Przemieszczanie się ciężaru i drgań podczas przewozu może powodować poważne uszkodzenia wewnętrznych części pralki. W konsekwencji może prowadzić do jej uszkodzenia i konieczności wymiany na nowy sprzęt.  Dlatego też, aby uniknąć takich problemów, należy przewozić pralkę w pozycji pionowej, a jej stabilność można zapewnić dzięki odpowiednim śrubom transportowym.

Transport pralki cena

Cena usługi może się różnić w zależności od wielu czynników. Na cenę usługi ma wpływ odległość, wielkość i waga pralki, czy też dodatkowe wymagania, takie jak, odłączenie pralki, zamontowanie śrub transportowych, wniesienie pralki na wyższe piętro. Średnia cena transportu pralki w zaczyna się od 200 zł.

Transport pralki Warszawa

Na terenie Warszawy nie liczymy żadnych dodatkowych opłat związanych z przejechanymi kilometrami. W przypadku wyjazdu poza teren warszawy, w zależności od odległości między punktami doliczamy dodatkowe opłaty